Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Będą leczyć w nowym zakładzie

5 sierpnia 2017 20:56:43 | autor: redakcja / starostwo bialskie
Trzeciego sierpnia odbyła się uroczystość otwarcia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego SPZOZ przy ul. Wiejskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Placówka ma pomagać osobom starszym, niepełnosprawnym i przewlekle chorym w odzyskaniu jak największej sprawności.

Otwarcie Zakładu Leczniczego SPZOZ przy ul. Wiejskiej (UM Międzyrzec Podlaski)

W uroczystości uczestniczył starosta Mariusz Filipiuk, wicestarosta Janusz Skólimowski, burmistrz Zbigniew Kot i radni powiatowi. Goście zwiedzili zakład, który znajduje się na parterze budynku Przychodni Specjalistycznej. Dla pacjentów przygotowano 15 miejsc wyposażonych w niezbędną infrastrukturę diagnostyczno-leczniczą i techniczno-sanitarną. Osoby potrzebujące pomocy będą mogły korzystać z sal 2-3 osobowych oraz sali jednołóżkowej. Zakład posiada gabinet lekarski, punkty pielęgniarskie, gabinet zabiegowy, salę terapii zajęciowej i salę do rehabilitacji.

Utworzenie zakładu ma przede wszystkim poprawić warunki opieki zdrowotnej w zakresie świadczeń opiekuńczo-leczniczych dla pacjentów z powiatu bialskiego. Podobna placówka ma powstać w Łózkach (gmina Drelów). Docelowo można tam będzie utworzyć 90 miejsc dla pacjentów.

Misją nowoczesnych Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych jest pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym i przewlekle chorym w odzyskaniu jak największej sprawności, co ma bezpośrednie przełożenie na poprawę jakości ich życia.

Zakres świadczeń ZOL

- opieka lekarska wraz z konsultacjami specjalistycznymi
- całodobowa opieka pielęgniarska, zgodnie ze standardami określonymi przez krajowego konsultanta w dziedzinie opieki długoterminowej
- rehabilitacja ruchowa i fizjoterapia
- terapia zajęciowa
- terapia psychologiczna
- terapia logopedyczna
- trening samoobsługi
- leczenie farmakologiczne
- leczenie dietetyczne wraz z leczeniem żywieniowym
- przygotowanie pacjenta (świadczeniobiorcy) i jego rodziny (opiekunów) do samoobsługi, w tym kształtowanie umiejętności w zakresie radzenia sobie z niepełnosprawnością
- edukacja i poradnictwo zdrowotne dla pacjenta i jego rodziny
- zapewnienie sprzętu rehabilitacyjnego oraz środków pomocniczych
- zapewnienie zleconych badań dodatkowych
- zapewnienie transportu sanitarnego
- pomoc w pozyskaniu sprzętu medycznego rehabilitacyjnego niezbędnego do właściwej pielęgnacji i rehabilitacji w środowisku domowym (wniosek do NFZ tylko przy wypisie)


Otwarcie Zakładu Opiekuńczo Leczniczego SPZOZ przy ul. Wiejskiej


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male