Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Biblioteka wyróżniona w ogólopolskim konkursie

26 lipca 2017 14:57:51 | autor: Redkacja / źródło: GBP w Wysokim
Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach programu Tydzień Bibliotek 2017.

Atrakcyjny program XIV edycji "Tygodnia bibliotek" w gminie Międzyrzec (fot. GBP w Wysokim)

Do konkursu Biblioteka zgłosiła całość działań realizowanych w Tygodniu Bibliotek, a w szczególności akcję „Środa Tygodnia Bibliotek 2017 w Szpitalu Powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim” (pisaliśmy o tym).

Akcja miedzyrzeckiej biblioteki spotkała się z wysoką oceną Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, które przyznało jej jedno z dwóch wyróżnień w tegorocznej edycji konkursu.

Konkurs wygrała Biblioteka Jagiellońska w Krakowie akcją „Obszar Roboczy czyli BJ.nie(oczywiście)!”. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przyznało 3 nagrody, 2 wyróżnienia oraz 2 listy gratulacyjne za oryginalne propozycje akcji.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się 20 października br. w Bibliotece Narodowej w Warszawie, podczas obchodów Jubileuszu 100-lecia SBP, natomiast nagrody książkowe dotrą do bibliotek w przyszłym miesiącu.

Adresatami konkursu były biblioteki i ośrodki informacji wszystkich rodzajów działające na terenie Rzeczypospolitej Polskiej finansowane ze środków publicznych i/lub prywatnych (biblioteki: publiczne każdego szczebla samodzielne lub będące częścią innych instytucji kultury, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, naukowe, fachowe, specjalne, inne).

Pełną listę z wszystkimi nagrodzonymi bibliotekami można znaleźć na stronie konkursu.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male