Kontakt

Doskonały występ pływaków Huraganu

29 czerwca 2015 17:17 | autor: redakcja
Sukces juniorów w mistrzostwach woj. w pływaniu

Aż 23 medale, w tym 11 złotych, zdobyli zawodnicy Huraganu Międzyrzec w Mistrzostwach Województwa 12-latków i starszych.

Zawody odbyły się w Kraśniku na 50-metrowej pływalni. Wystartowało w nich 164 reprezentantów 19 klubów z województwa lubelskiego. O tym, że międzyrzeckie pływanie ma się wyśmienicie świadczy fakt, że w klasyfikacji medalowej zawodnicy Huraganu zajęli 3 miejsce za Lublinianką Lublin i Avią Świdnik. Nasi pływacy zdobyli w sumie 23 medale: 11 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe.

Najlepszym zawodnikiem Huraganu okazał się Jakub Celiński, który startował w kat. Młodzików 12-13 lat. Wygrał sześć swoich wyścigów na dystansach: 50, 100 i 200m st. klas., 50 i 100m st. dow. i 50m st. mot.

Jakub zaprezentował wspaniałą formę. Czasy jakie uzyskał dają ma I miejsce w Polsce wśród Młodzików 13 letnich na dystansach 50, 100 i 200m st. klas., 50m st. dow. oraz II miejsce w kraju na dystansach 100m st. dow. i 50m st. mot.

W kat. Młodzików 12-13 lat startował z powodzeniem Jakub Jakimiak – najlepszy 12-latek w naszym Województwie. Kuba, mimo że rywalizował ze starszymi o rok kolegami wielokrotnie stawał na podium. Zajął pierwsze miejsce na dystansie 200m st. zm., drugie miejsce na 100m st. grzb. i 50m st. mot. oraz trzecie miejsce na 50 i 100m st. dow.

W kat. Juniorów 14-15 lat na podium stawały dziewczęta: Oliwia Stefaniuk i Zuzanna Włodarczyk. Oliwia była najszybsza na sprinterskim dystansie 50m st. dow. Wyprzedziła swoje o rok starsze koleżanki ze Świdnika i Kraśnika. Dwukrotnie dekorowano ją srebrnym medalem za występy na dystansie 50 i 200m st. mot. i raz brązowym na 100m st. mot. Na podium wśród juniorek stawała również Zuzanna Włodarczyk. Była druga na 200m st. zm. i trzecia na 200m st. mot.

Wśród najstarszych zawodniczek w kategorii OPEN znakomicie zaprezentowała się Magdalena Suchota, zdobywczyni 5 medali. Magda dwa razy odbierała złoto za wyścigi na 50m st. grzb. i 50m st. dow. Trzykrotnie zajęła drugie miejsce w wyścigach na dystansie: 100 i 200m st. grzb i 50m st. klas.

Wśród chłopców w kat. OPEN tuż za podium uplasował się Rafał Mironiuk, który na 50m st. klas. zajął czwartą lokatę.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw (suma punktów za dwa starty) została Magdalena Suchota, która uzyskała 1300 pkt. i wyprzedziła zawodniczkę Lublinianki Wiktorię Samułę (1292 pkt).

Wśród Młodzików 12-13 lat bezkonkurencyjny okazał się Jakub Celiński uzyskując 954 pkt. Następny zawodnik Artur Siekaczyński z Fali Kraśnik uzbierał 844 pkt. Bardzo wysoko uplasował się Jakub Jakimiak, który zajął czwarte miejsce i był najlepszy z zawodników 12-letnich.

Występ pływaków Huraganu w Kraśniku pozwala z optymizmem oczekiwać na ich kolejne starty na dużych imprezach: Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 13-letnich (Jakub Celiński), Mistrzostwach Polski 14-latków (Oliwia Stefaniuk) i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 17-18 lat (Magdalena Suchota).

Info: Trener Wojciech Lubański