Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Druga dycha zaliczona

31 lipca 2017 22:10:47 | autor: redakcja
Upalna pogoda nie zniechęciła amatorów biegania do udziału w ulicznym wyścigu Międzyrzecka Dycha, który już po raz drugi zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W rywalizacji wzięło udział około 180 osób.

Druga Uliczna Międzyrzecka Dycha (fot. miedzyrzec.info)

 

W głównym wyścigu pobiegło 107 osób, i tylko jednej nie udało się zaliczyć 10-kilometrowej trasy, która wiodła ulicami Międzyrzeca. Najszybszy był Kamil Młynarz z Łęcznowoli. Na pokonanie dystansu potrzebował 34 minut. Najlepsza z pań Paulina Pawłowska z Siedlec biegła 4 minuty dłużej.

Organizatorzy przygotowali także imprezy towarzyszące. Na Orliku przy Zespole Placówek Oświatowych nr 3 odbyły się biegi dla dzieci, które rywalizowały na dystansach 50, 100 i 300 metrów. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, gadżety i słodycze od głównego sponsora imprezy – firmy Dr Gerard.

Na głównej trasie był wyścig na rolkach na dystansie 5 km, w którym rywalizowało 13 osób. Wygrał międzyrzeczanin Marcin Karwowski. W rywalizacji nordic walking z tym samym dystansem zmierzyło się 12 osób. Pierwszy był bialczanin Piotr Wetoszka. Tuż za nim finiszował Mirosław Laskowski z Komarówki Podlaskiej, a trzeci był Sylwester Męczyński z Miś.

Uczestnicy Drugiej Międzyrzeckiej Dychy byli zadowoleni z imprezy, choć narzekali na upalną pogodę. Na szczęście start i meta zlokalizowane były przy krytej pływalni, uczestnicy biegów mogli więc do woli korzystać z basenu i natrysków.

Wysiłek włożony w bieg rekompensowały nagrody. Zwycięzców głównego wyścigu nagrodzono finansowo (pierwsza trójka otrzymała po 500, 300 i 150 złotych). Były również nagrody rzeczowe. Niezależnie od zajętego miejsca, wszyscy uczestnicy wzięli także udział w losowaniu nagród. Maria Kasprzuk z gminy Huszlew, która w biegu pań zajęła 21 miejsce wyjechała z Międzyrzeca z telewizorem ufundowanym przez Dr. Gerarda. Nagrody wręczyli burmistrz Zbigniew Kot oraz przedstawiciel głównego sponsora Marek Kula.

WYNIKI – 10 KM

WYNIKI – NORDIC WALKING 5 KM

WYNIKI – ROLKI 5 KM


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (2 sierpnia 2017 10:13:00) Bardzo fajna impreza autor: gość
    logo male