4.0°C

Dwernicki nie przyjechał

10 maja 2014 20:15 | autor: red.
Huragan Międzyrzec - Avia Świdnik 5:1

Trzy mecze miały się dziś odbyć na stadionie Huraganu. Rozegrano tylko dwa. Juniorzy zmierzyli się z Avią Świdnik. Starsi wygrali 5:1, młodsi zremisowali 1:1. Mecz seniorów się nie odbył – zespół Dwernickiego Stoczek Łukowski nie pojawił się na stadionie przy ulicy Pszennej.

W sobotę już o godz. 11 na płycie głównej międzyrzeckiego stadionu stawiły się jedenastki juniorów starszych Huraganu i Avii Świdnik. Po pierwszej połowie było 1:0, za sprawą specjalisty od rzutów różnych Alana Olszewskiego, po którego dośrodkowaniu głową do siatki skierował piłkę Dominik Marczuk. Z kolejnymi bramkami trzeba było czekać do drugiej połowy. Juz w 48 minucie do siatki trafił Piotrek Wojtczuk, po kolejnym udanym dośrodkowaniu Olszewskiego z rzutu rożnego. Błyskawicznie skontrowali to gracze Avii zdobywając minutę później kontaktową bramkę. Niebawem jednak, bo już w 51 minucie złudzeń pozbawił ich Wojtczuk zaliczając drugie w tym meczu trafienie, po akcji Rafała Korgola i Patryka Kociszewskiego. W 63 minucie ten ostatni podwyższył na 4:1, a asystę przy jego bramce zaliczył Wojtczuk. I właśnie ten najlepszy strzelec Huraganu ustalił wynik meczu w 78 minucie strzałem z dystansu.

O godz. 13 swój pojedynek z rówieśnikami z Avii Świdnik rozpoczęli juniorzy młodsi. Pisaliśmy już, że zespół Michała Tusza - któremu od niedawna pomaga Hubert Łukanowski – spisuje się coraz lepiej. W sobotnim spotkaniu zdobył punkt, remisując z rywalami 1:1.

O godz. 16 miał być rozegrany mecz klasy okręgowej pomiędzy Huraganem a Dwernickim Stoczek Łukowski. Przeciwnik jednak nie dojechał.

- Poinformowali nas dzisiaj, że zepsuł im się autokar, jednak kilka dni temu sondowali czy możemy przełożyć mecz, choć jego termin był znany juz trzy miesiące temu – informuje Jacek Syryjczyk. – Szkoda, bo wypadamy z rytmu meczowego, a zespół był dobrze nastawiony przed tym spotkaniem – ubolewa trener Huraganu.

Jeżeli zespół ze Stoczka Łukowskiego przedstawi potwierdzony przez policjantów dokument, że autokar rzeczywiście się zepsuł, to mecz odbędzie się w innym terminie. Jeżeli policja tego nie potwierdzi, to na konto Huraganu trafią trzy punkty z tytułu walkoweru.

Huragan Międzyrzec – Avia Świdnik 5:1 (1:0)

Bramki dla Huraganu: Marczuk 30, Wojtczuk 48, 51 i 78, P. Kociszewski 63

Skład Huraganu: Jóżwik - Skrodziuk (75' F. Kwaśniewski), Marczuk, Mojs, Grabowski – H. Zaniewicz (80' Szostkiewicz), Olszewski, Kurenda, Korgol - Wojtczuk, P. Kociszewski