3.1°C
Kontakt

Dziesięć medali Jakimiaka i Celińskiego

10 marca 2017 05:18 | autor: redakcja
Jakub Jakimiak stawał trzykrotnie na najwyższym stopniu podium (fot. arch. Wojciech Lubański)
Jakub Celiński jak zwykle w medalowej formie (fot. arch. Wojciech Lubański)

Doskonale spisali się pływacy Huraganu Międzyrzec Podlaski w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Złoto w Lublinie

W Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich, które rozegrano w dniach 3-5 marca w Lublinie wystartowała rekordowa liczba 681 zawodników z 156 klubów. KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski reprezentowali: Eliza Lesiuk, Aleksandra Węgrzyniak, Jakub Jakimiak, Bartłomiej Przychodzki, Mikołaj Puszkarski i Grzegorz Radzikowski. Najlepiej spisał się Jakub Jakimiak, który już pierwszego dnia zdobył dwa złote medale na dystansie 50 i 200m stylem dowolnym.

Na 50m st. dow. podopieczny trenera Wojciecha Lubańskiego uzyskał czas 0;24,24, wyprzedzając znacznie na mecie zawodników z Żabianki Gdańsk i Wodnika Siemianowice Śląskie, którzy uzyskali ten sam czas 0;25,07 i zdobyli srebro.

Na dystansie 200m st. dow. Jakimiak uzyskał rewelacyjny czas 1;56,17, o przeszło 3 sekundy wyprzedzając Konrada Zielińskiego z UKS 190 Łódź – 1;59,19. Dzięki punktom uzyskanym za start na tym dystansie zawodnik Huraganu został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.

Drugiego dnia Jakimiak ponownie dwukrotnie stawał na podium. Tym razem był drugi na dystansie 50m st. motylkowym z czasem 0;26,83 i trzeci na 400m st. dowolnym (4;10,57), przegrywając ze zwycięzcą Pawłem Uryniukiem z G-8 Bielany Warszawa tylko o 91 setnych.

W ostatnim dniu Mistrzostw Kuba nie dał szans rywalom i z dużą przewagą zwyciężył na 100m st. dowolnym, ze znakomitym czasem 0;53,08. Pozostałe miejsca na podium zajęli: Jan Gęsław z Warszawianki Warszawa (0;54,80) i Michał Daszkiewicz z Unii Oświęcim (0;55,48).

Nasi pozostali zawodnicy pływali poza finałami. Oni jednak również trafili z formą, bo znacząco pobili swoje rekordy życiowe.

Złoto w Ostrowcu

W Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich, które rozegrano w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 3-5 marca, wystartowało 592 zawodników z 140 klubów. W tym gronie było dwóch zawodników Huraganu – Jakub Celiński i Wiktor Chojnacki.

Dla Wiktora były to pierwsze Mistrzostwa. W swoich startach znacząco poprawił rekordy życiowe i zajął miejsce w środku klasyfikacji. Natomiast Celiński tradycyjnie walczył o medale. Już pierwszego dnia pokazał swoją moc wygrywając na 50m st. klasycznym z czasem 0,29,50. Tuż za nim na mecie uplasowali się Dominik Bielawa (0;29,66) z Team Rumia, który pływa obecnie w SMS Gdańsk i Jakub Szczepanowski (0;29,90) ze Słowianki Gorzów Wlkp.

Drugiego dnia Kuba stoczył pasjonującą walkę na dystansie 200m st. klas. Na mecie był pierwszy z bardzo dobrym czasem 2;16,73. Ponownie wyprzedził Dominika Bielawę (2;16,88). Trzeci był zawodnik Ikara Mielec – Dawid Książnicki (2;20,36). W drugim sobotnim finale Celiński zdobył srebrny medal na dystansie 50m st. motylkowym z czasem 0;25,92, przegrywając tylko nieznacznie z Mikołajem Koziełem z Unii Oświęcim (0;25,75).

W niedzielnych finałach podopieczny trenera Lubańskiego ponownie stawał na podium. W przeciągu zaledwie 20 minut Kuba zdobył dwa srebrne medale. A złoto przegrał o setne sekundy. Na dystansie 100m st. klas. zwyciężył Dominik Bielawa (1;04,23), Jakub Celiński był drugi (1;04,31), a trzecie miejsce zajął Jakub Szczepanowski ze Słowianki Gorzów (1;04,41).

Bezpośrednio po tym wyścigu Kuba popłynął swój ostatni finał na 100m st. zmiennym. Z czasem 0;59,49 przegrał nieznacznie z Krzysztofem Radziszewskim z BUKS Warszawa 0;59,27.

Huragan najlepszy w województwie

Były to bardzo udane Mistrzostwa dla zawodników Huraganu, którzy przywieźli z nich 10 medali: 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. W dwóch mistrzowskich imprezach wystartowała rekordowa liczba zawodników z Międzyrzeca – 8 osób. Dzięki rewelacyjnym startom Jakuba Jakimiaka i Jakuba Celińskiego w klasyfikacji medalowej Huragan Międzyrzec zajął bardzo wysokie miejsca (najlepsze ze wszystkich klubów województwa lubelskiego). Na MPJ 14 lat – piąte miejsce, a na MP 15 lat – szóste miejsce. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika imprezy za najwyższy wynik punktowy Jakub Jakimiak zajął I miejsce - za wyścig na 200m st. dow. Jego czas 1;56,17 dał 625 punktów. W tej samej klasyfikacji Kuba Celiński był trzeci uzyskując 684 punkty za czas 2;16,73 na 200m st. klas.