6.3°C

Huragan pokonał Legię

19 stycznia 2015 12:25 | autor: redakcja

W 14. kolejce siatkarskiej II ligi zespół Marcina Śliwy wygrał na wyjeździe z Legią Warszawa 3:2.

Huragan po raz pierwszy grał w hali MKS MDK, i początek mógł zaliczyć do udanych. W końcówce pierwszego seta nasi siatkarze zdołali odrobić 3-punktową stratę i zakonczyć go na swoją korzyść wynikiem 25:23. Jeszcze lepiej było w drugiej partii, którą międzyrzeczanie wygrali bez problemów 25:19.

Początek trzeciego seta wskazywał, że ekipa Marcina Śliwy szybko zakończy to spotkanie, wywożąc w Warszawy trzy punkty. Tak się jednak nie stało. Huragan roztrwonił 5-punktową przewagę nad rywalami i uległ w końcówce 24:26. Po wygranym secie to gospodarze nabrali wiatru w żagle i w czwartej partii powtórzyli ten wynik.

Również początek tie-breaka wskazywał, że legioniści wezmą udany rewanż za porażkę w Międzyrzecu (3:0). Gospodarze prowadzili już 10:6, gdy Marcin Śliwa wpuścił na parkiet Sylwestra Kasjaniuka. Ta decyzja odmienila losy spotkania. Kasjaniuk swoimi serwisami całkowicie zdezorganizował grę rywali. Międzyrzeczanie zdobyli dziewięć punktów z rzędu, kończąc tie-breaka wynikiem 15:10.

W najbliższą sobotę (24 stycznia) Huragan we własnej hali zagra z MOS Wola Warszawa.

MKS MDK Legia Warszawa – Huragan Międzyrzec 2:3 (23:25; 19:25; 26:24; 26:24; 10:15)

Skład Huraganu: Tomasz Nowacki, Wiktor Musiał, Rafał Ostapowicz, Sylwester Kasjaniuk, Bartosz Matraszek, Przemysław Toma, Grzegorz Kowalczyk (libero) oraz Bartosz Jesień, Dennis Nelson, Daniel Kędzierski, Łukasz Wasąg. MVP - Sylwester Kasjaniuk.

14. kolejka (17.01.2015)

SKS Hajnówka - Centrum Augustów 2:3 (23:25, 25:15, 19:25, 25:19, 11:15)

MOS Wola Warszawa - AZS UWM II Olsztyn 3:2 (16:25, 25:15, 25:22, 29:31, 15:6)

MKS MDK Legia Warszawa - Huragan Międzyrzec 2:3 (23:25, 19:25, 26:24, 26:24, 10:15)

Wicher Wilkasy - Czołg AZS UW Warszawa 1:3 (23:25, 18:25, 25:22, 16:25)

(8 lutego 2015 22:18)
    A duże są te wymagania orgaznizacyjne i finansowe? Super że mamy w Międzyrzecu taką drużynę męska, ale fajnie by było jakby powstała także drużyna żeńska.

(23 stycznia 2015 11:47)
    mniej niż zero
    Pod względem sportowym bardzo duża, organizacyjnym i finansowym bliska zeru.

(22 stycznia 2015 23:42)
    Jak myślicie? Jest szansa na 1 ligę?

(21 stycznia 2015 18:58)
    mecz o 18.00... miejmy nadzieję że szybko sie skończy i na 19.00 wszyscy będa przed tv :)

(21 stycznia 2015 18:00)
    A w sobotę o której mecz? Aby nie o 18 bo o 19 Polska gra w ręczną z Danią.

(21 stycznia 2015 08:36)
    pierwsza 4... wiec wszystko jest na dobrej drodze :)