9.3°C

Mistrzostwo dla Huraganu

23 czerwca 2013 21:56 | autor: mw
Juniorzy starsi: Huragan Międzyrzec - Niedźwiadek Chełm 1:1 (22.06.2013)

Młodzi piłkarze Huraganu wywalczyli mistrzostwo II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych. W ostatniej kolejce zremisowali z Niedźwiadkiem Chełm 1:1.

W ostatniej ligowej kolejce w Międzyrzecu zmierzyły się dwa bezsprzecznie najlepsze zespoły IIWLJS. I choć obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie awans do I ligi, to emocji nie zabrakło, bowiem stawką był tytuł mistrzowski.

Pogoda w sobotę nie była najlepsza do ganiania za piłką przez 90 minut. Było gorąco i duszno. Sędzia z tego powodu dwukrotnie zarządzał przerwy w pierwszej i drugiej połowie, aby zawodnicy mogli uzupełnić płyny i przemyć twarz wodą. Pomimo tych ciężkich warunków piłkarze obu drużyn twardo walczyli aż do ostatniego gwizdka.

Pierwszy kwadrans należał zdecydowanie do Huraganu, który przycisnął gości. Jednak zamiast bramki była jedynie kontuzja bramkarza Niedźwiadka, który po kwadransie gry musiał opuścić boisko z powodu skręconej kostki. Na pocieszenie dla niego pozostaje fakt, że przed zejściem z boiska do spółki z obrońcą, który wybił piłkę z linii bramkowej, uratowali swój zespół przed utratą gola.

W miarę upływu czasu na boisku zaczęli dominować piłkarze z Chełma, którzy musieli wygrać, aby wyprzedzić Huragan w tabeli. Po przerwie pod bramką międzyrzeczan co chwilę dochodziło do groźnych sytuacji, po jednym ze strzałów piłka trafiła w poprzeczkę. Huragan próbował kontratakować, jednak goście umiejętnie rozbijali akcje ofensywne naszych piłkarzy, i tylko raz udało im się w tym okresie gry stworzyć groźną sytuację pod bramką przeciwnika.

Bramka w końcu padła, niestety strzelili ją w 73 minucie goście. Ta sytuacja nie załamała jednak podopiecznych Jacka Syryjczyka, którzy do końca walczyli o korzystny rezultat. Udało się na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem. W środku pola piłkę otrzymał Patryk Kociszewski i posłał ja między dwoma obrońcami do Piotrka Wojtczuka. Napastnik Huraganu złożył się do strzału i w momencie dotknięcia piłki interweniował wślizgiem obrońca Niedźwiadka. W efekcie, ku rozpaczy gości futbolówka wpadła do siatki. I warto było być na tym spotkaniu choćby dla widoku naszych piłkarzy, którzy po końcowym gwizdku sędziego zaprezentowali na murawie taniec zwycięstwa.

- Mimo upalnej pogody piłkarze obu zespołów dali w tym spotkaniu z siebie wszystko – stwierdził po spotkaniu trener Jacek Syryjczyk. – Mecz był zacięty, było dużo walki i właściwie z tego powodu obie drużyny tak do końca nie pokazały tego co potrafią. Moi chłopcy zasłużyli na pochwałę. Mistrzostwo II ligi i awans to duży sukces międzyrzeckiej piłki, który na pewno będzie procentował w przyszłości – dodał trener.

Gratulujemy!!!

Huragan Międzyrzec – Niedźwiadek Chełm 1:1 (0:0)

Bramki: Dawid Stepaniuk 73 - Piotrek Wojtczuk 88

Skład Huraganu: Makaruk - Sergiej, Marczuk, Skrodziuk, F. Kwaśniewski, Bartoszuk, R. Kwaśniewski (82 Mojs), Adamczyk, Puścian, Wojtczuk, K. Kociszewski (87 P. Kociszewski)

kuzyn Litwiniuka
    Niech sobie gra na chwałę Huraganu ale ze strony jego zamożnego kuzyna P.Litwiniuka Huragan nigdy nie odnotował żadnego wsparcia a przepraszam zdarzało się w okresie przed wyborczym.Zapewne będzie tak i tym razem.Niestety politycy tak mają że jak od nas czegoś oczekują to wtedy ich portwele nie koniecznie serca się otwierają ale tylko w tym okresie.Najgorszym z nich jest poseł S.Zmijan posiadający olbrzymi majątek i koneksje polityczne nie zrobił kompletnie nic żeby wesprzeć klub którego był prezesem.Zapamiętamy to sobie panie pośle przy okazji wyborów !!!!!!

(26 czerwca 2013 22:15)
    nikt nie podziekowal pilkarzom za awans do I ligi zacznijmy od tego , nie dostali za ten historyczny awans nawet koszulek czy dresów , żenada .w Miedzyrzecu liczy sie tylko siatkowka nikt nie zwraca uwagi na pilke nozna .
    autor: no sory

(26 czerwca 2013 21:53)
    I ogólnopolska ?
    A gdzie jest ta I ogólnopolska ?

(26 czerwca 2013 19:52)
    Taki był skład tej I ligi w tym rokuLp Drużyna Mecze Punkty Zw Rm Po Bramki 1 Wisła Puławy 24 58 18 4 2 102:28 2 TOP-54 Biała Podlaska 24 50 16 2 6 74:31 3 AMSPN HETMAN 24 47 15 2 7 88:26 4 MOTOR 24 46 15 1 8 67:52 5 Orlęta-Spomlek Radzyń Podl. 24 39 11 6 7 59:44 6 BOGDANKA 13 35 11 2 0 38:9 7 Widok Lublin 13 34 11 1 1 43:9 8 Tomasovia Tomaszów Lub. 24 31 10 1 13 44:62 9 Janowianka Janów Lubelski 24 30 9 3 12 52:53 10 Avia Świdnik 24 21 6 3 15 37:62 11 ŁADA 1945 BIŁGORAJ 24 20 6 2 16 34:76 12 MOSIR LEWART LUBARTÓW 24 17 5 2 17 24:70 13 Dwernicki Stoczek Łukowski 24 13 3 4 17 26:86 14 Orlęta Łuków 24 13 4 1 19 32:112 .

(26 czerwca 2013 19:45)
    Tak na marginesie do Kibica- To tylko nadal liga wojewódzka, I ale wojewódzka, nie porównuj do I ogólnopolskiej)

(26 czerwca 2013 11:16)