Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Najpiękniejsze palmy pokazano w Żerocinie

13 kwietnia 2017 22:02:07 | autor: mw
Tradycyjnie w Niedzielę Palmową (9 kwietnia) do Żerocina zjechali ludowi twórcy i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, aby pochwalić się przepięknie wykonanymi palmami wielkanocnymi i barwnymi pisankami.

Spotkanie z tradycją wielkanocną - Żerocin 2017 (fot. Mariola Smal)

W Domu Ludowym zorganizowano wielkanocne spotkanie połączone z Przeglądem Pieśni Wielkopostnych i konkursami na najpiękniejsze pisanki oraz palmy. Po mszy świętej w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego barwny orszak z ogromnymi palmami wykonanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Drelów wyruszył do Domu Ludowego. Po ciepłym poczęstunku zebrani wysłuchali koncertu pieśni wielkopostnych. Na scenie wystąpiłyzespoły śpiewacze z Żerocina, Kwasówki i Szóstki, Worsianki z Wors, Kalina z Łózek i Bagnoszki z Drelowa.

Najważniejszym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursów. Najpiękniejsze jajko wielkanocne techniką współczesną wykonała Elżbieta Panasiuk z Żerocina. Drugie miejsce przyznano dla Kazimiery Faluszewskiej z Łózek, a trzecie – Izabeli Bondaruk z Żerocina. W konkursie na jajko wielkanocne wykonane techniką tradycyjną wygrała Natalia Ostapiuk z Żerocina, druga była Barbara Kozłowiec z Łózek, a trzecia Halina Michalczuk z Drelowa.

W kategorii palm wielkanocnych wykonanych indywidualnie zwyciężyła Elżbieta Panasiuk. Drugie miejsce przyznano Dorocie Grzeszuk z Wors, a trzecie Mariannie Jędrzejewicz z Żerocina. W kategorii grupowej najwyższe noty uzyskała palma wykonana przez Zespół Śpiewaczy Bagnoszki i Grupę Kobiet Aktywnych z Drelowa. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Szóstki, a trzecie KGW z Łózek. Przyznano ponadto wyróżnienia dla KGW z Żerocina i KGW z Wors za zdobycie pierwszego i drugiego miejsca podczas Powiatowego Przeglądu Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce. Zwycięzcy odebrali z rąk wójta Piotra Kazimierskiego dyplomy i nagrody.


Spotkanie z tradycją wielkanocną - Żerocin 2017


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male