Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Ofiara piekielnych upałów

2 sierpnia 2017 12:52:12 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Pierwszego sierpnia na międzyrzeckiej obwodnicy zasłabł pasażer samochodu osobowego. Mężczyzna zmarł mimo prób reanimacji.

We wtorek przed godz. 16 międzyrzeccy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło na obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 19. Z ustaleń mundurowych wynika, że 42-latek podróżujący jako pasażer samochodu osobowego marki Volvo, w trakcie podróży zasłabł. Kierowca auta podjął czynności reanimacyjne. Na miejsce wezwano również załogę karetki pogotowia, której lekarz kontynuował reanimację. Niestety 42-latek zmarł. Wykonane czynności pod nadzorem prokuratora wykluczyły udział w zdarzeniu osób trzecich. Na polecenie prokuratora ciało zabezpieczono w prosektorium Szpitala Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej.

Policja ostrzega

Dobre warunki atmosferyczne to czynnik, który może znacznie obniżyć czujność kierowców w trakcie jazdy i wyzwolić w nich ryzykowne zachowania. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem temperatury często wzrasta zmęczenie, obniża się koncentracja oraz wydłuża czas reakcji. Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę dzieci i zwierząt.

Jadąc w słoneczny dzień po suchej drodze kierowca czuje się bezpieczniej. Często pozwala sobie na ryzykowną jazdę i znaczne przekraczanie prędkości. Pamiętajmy! Wraz ze wzrostem temperatury wzrasta zmęczenie, obniża się koncentracja oraz wydłuża czas reakcji. Wyruszając w podróż kierowcy powinni pamiętać o odpowiednim chłodzeniu wnętrza samochodu. W autach wyposażonych w klimatyzację wskazane jest jej używanie w czasie jazdy, tak aby temperatura wewnątrz była kilka stopni niższa od temperatury otoczenia. W samochodach bez klimatyzacji powinno się korzystać z wentylacji lub uchylać okna. Podczas podróży powinniśmy zaplanować postoje i oczywiście zadbać o wodę do picia.

Pamiętajmy, że słońce i wysoka temperatura stają się zagrożeniem dla ludzi i zwierząt pozostawionych w zaparkowanych pojazdach. Apelujemy szczególnie do osób dorosłych, aby nie bagatelizowały tego problemu. Przy upałach wnętrze pojazdu staje się śmiertelną pułapką. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Nie bójmy się zareagować. Nasza szybka reakcja i zdecydowane działanie może w konsekwencji uratować czyjeś życie.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male