10.5°C

OSP Kwasówka bije rekordy

29 czerwca 2016 12:51 | autor: redakcja
Mistrzowska drużyna z Kwasówki.

To bez wątpienia już od kilku lat najlepsza jednostka OSP w powiecie bialskim. Udowodniła to zwyciężając po raz trzeci z rzędu w Powiatowych Zawodach Sportowo–Pożarniczych.

XVIII Powiatowe Zawody Sportowo–Pożarnicze odbyły się w niedzielę (26 czerwca) w Tucznej. Ich organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP i Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej.

Na starcie stanęły najlepsze drużyny OSP z gmin powiatu bialskiego - 12 kobiecych i 20 męskich. Wśród nich również zwycięzcy zawodów z 2015 roku – drużyna żeńska z Tucznej i drużyna męska z Kwasówki (gminę Drelów reprezentowały dzięki temu dwie drużyny – z Kwasówki i Dołhy). Rywalizowano w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50m z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych.

Wśród kobiet zwyciężyła ekipa z OSP Horodyszcze. Tuż za nią były nasze jednostki. Na drugim miejscu zawody ukończyły strażaczki z OSP Krzewica, a na trzecim – OSP Dołha. Dobre piąte miejsce zajęły dziewczęta z OSP Zawadki.

Wśród męskich drużyn triumfowała OSP Kwasówka. Blisko podium byli także strażacy z Dołhy, którzy zajęli czwarte miejsce.

Drużyny z miejsc 1-3 otrzymały puchary i nagrody indywidualne ufundowane przez Starostę Bialskiego, Komendanta Miejskiego PSP, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Wójta Gminy Tuczna. Ponadto drużyny z miejsc 1-5 otrzymały nagrody zespołowe.