Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Pielgrzymka do św. Onufrego

27 września 2016 22:02:57 | autor: Redakcja/ZPO nr 3
21 września ponad siedemdziesięciu uczniów klas szóstych Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 uczestniczyło w pielgrzymce do Sanktuarium św. Onufrego w Horodku. Poniżej relacja z tej wyprawy nadesłana przez ZPO nr 3.

Pielgrzymka młodzieży z trójki do Horodka (fot. ZPO nr 3)

Jak co roku nasze żarliwe modlitwy zostały wysłuchane i pogoda, mimo jesiennych prognoz, dopisała. Idąc leśnymi szlakami i polnymi drogami modliliśmy się, śpiewaliśmy i cieszyliśmy się nawzajem swoim towarzystwem. Po przebyciu 14-kilometrowej trasy dotarliśmy do sanktuarium świętego pustelnika, którego od lat prosimy o wstawiennictwo. W ciągu ostatnich kilkunastu lat św. Onufry wysłuchał już tylu naszych próśb, że stał się prawie drugim patronem naszej szkoły.

I tym razem przynieśliśmy mu w naszych sercach wiele osobistych intencji. Ks. Marcin Dąbrowski, nasz duszpasterz, polecił je Bogu podczas sprawowanej Mszy świętej. Wspólnie z nami modlili się także rodzice uczniów oraz wicedyrektor Ewa Włodarczyk.

Tradycyjnie nasz pielgrzymi szlak zakończyliśmy świętowaniem i biesiadą przy ognisku. Wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń i bogatsi duchowo, powróciliśmy do domu. Do zobaczenia św. Onufry za rok!


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male