7.1°C

Pierwsza porażka

29 marca 2015 22:50 | autor: redakcja

Piłkarze Huraganu Międzyrzec przegrali pierwszy mecz w tym sezonie. W wyjazdowym spotkaniu 14 kolejki rozgrywek klasy okręgowej ulegli na wyjeździe Janowii Janów Podlaski 2:3.

W pierwszej połowie nic nie wskazywało, że Huragan może to spotkanie przegrać. Międzyrzeczanie mieli przynajmniej dziesięć bardzo dobrych okazji do strzelenia bramek. Jednak bramkarza Janowii udało im się pokonać tylko raz. W 45 minucie do siatki trafił Jakub Skrodziuk, a asystę przy tym golu zaliczył Kamil Bogucki. Wcześniej, już w 20 minucie boisko musiał opuścić bramkarz Huraganu Marek Pachulec, który wybił palec przy jednej z interwencji. Między słupkami zastąpił go junior Konrad Jóźwik.

W pomeczowym komentarzu trener Huraganu Michał Tusz przypomniał stare piłkrskie powiedzienie, że niewykorzystane sytuacje potrafią się zemścić. - W drugiej połowie Janowia miała cztery klarowne sytuacje i zdobyła trzy bramki – stwierdził.

W 56 minucie gospodarze wyrównali, a już pięć minut później prowadzili 2:1. Huragan doprowadził do wyrownania w 85 minucie po strzale głową Piotrka Wojtczuka. Niestety, ostatnie słowo należało do piłkarzy z Janowa, którzy w 87 minucie po raz trzeci pokonali naszego bramkarza.

- To był typowy mecz walki, a nam przydarzył sie wypadek przy pracy – stwierdza Michał Tusz. - Nie będę nikogo wyróżniał, ani ganił, bo cała drużyna wygrywa mecz, i cała drużyna go przegrywa. Gdybyśmy wykorzystali sytuacje z pierwszej połowy, to trzy punkty byłyby na naszym koncie.

W identycznym stosunku (3:2) przegrali swoje spotkanie z rówieśnikami z Janowa juniorzy Huraganu. Warto wspomnieć, że tydzień temu oba nasze zespoły seniorów i juniorów pokonały w identycznym stosunku (5:1) Dwernickiego Stoczek Łukowski.

Za tydzień Wielkanoc, więc liga nie gra. Pilkarze wrócą na boiska dopiero 12 kwietnia. Huragan na własnym stadionie podejmował będzie Unię Krzywda.

Janowia Janow Podlaski – Huragan Międzyrzec 3:2 (0:1)

Bramki dla Huraganu: Jakub Skrodziuk 45, Piotrek Wojtczuk 85

Huragan: M. Pachulec (20 Jóźwik) – Puścian, Skrodziuk, Węgrzyniak, Korniluk, Kurenda, Stańczykowski (78 Golec), S. Pachulec, Bogucki (85 Rusinek), Bartoszuk (60 Kondraciuk), Wojtczuk