Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Piesi na celowniku

16 maja 2014 07:32:02 | autor: red./KMP Biała Podlaska
W dniach 16 i 22 maja policja zapowiedziała wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Bezpieczny Pieszy”.

Celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz kształtowanie właściwych zasad koegzystencji pieszych i kierujących – czytamy w policyjny komunikacie.

W akcji uczestniczyć będą także policjanci bialskiego ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwrócą na wykroczenia popełniane przez pieszych i kierujących – związane z ruchem pieszych, m.in. przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, przebieganie przez jezdnię, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów zarówno przez pieszych jak i kierujących na co dzień, nie tylko w dniach akcji „Bezpieczny Pieszy”.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (20 maja 2014 13:40:15) Wypadki z udziałem pieszych W okresie od stycznia do kwietnia 2014 r. odnotowaliśmy 14 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W siedmiu przypadkach sprawcami były osoby piesze. autor: podkom. Jarosław Janicki, oficer prasowy KMP Biała Podlaska
    (16 maja 2014 20:46:00) ile w ogole bylo wypadkow w ciagu roku z udzialem pieszych? pytam z ciekawosci bo moze to nie potrzebne a jedynie pretekst zeby nabic mandatow.. bialskie pieski nie proznuja :) autor: asd
    logo male