6.6°C

Piłkarski sukces "Dwójki"

21 czerwca 2016 20:02 | autor: redakcja

Podopieczni Zbigniewa Wasąga ze Szkoły Podstawowej nr 2 zajęli trzecie miejsce w wojewódzkim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej.

Piłkarze z SP2 najpierw wygrali eliminacje powiatowe, a następnie zwyciężyli w finale rejonowym, który rozegrano na orliku w Parczewie. Pokonali tam miejscową SP1 4:0, SP4 Łuków 2:1 oraz SP3 Biała Podlaska 1:0.

Wojewódzki finał rozgrywek również odbył sie w Parczewie. Początek turnieju nie był udany. Nasi piłkarze ulegli 1:3 rówieśnikom z Kraśnika, jak się pózniej okazało najlepszej drużynie turnieju. W drugim meczu "Dwójka" pokonała SP Zamość 2:1, uzyskując prawo gry o brązowy medal. W lace o tytuł trzeciej drużyny województwa podopieczni Zbigniewa Wasąga pokonali SP32 Lublin 2:1.

Warto dodać, że za najlepszego zawodnika turnieju uznano Dominika Marczuka, a królem strzelców został Alex Wróbel, zdobywca 4 bramek.

Skład SP2: Jakub Hamulczyk, Szymon Kowalczyk, Wiktor Krasowski, Marcel Maksymiuk, Dominik Marczuk, Bartosz Melaniuk, Kacper Męczyński, Jan Panasiuk, Dawid Sidorczuk, Norbert Szczypiński, Alex Wróbel, Jakub Szczepaniuk, Bartłomiej Kotnarowski, Kacper Waszczuk.