Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Po choinkę – z rodziną do lasu

7 grudnia 2017 12:58:35 | autor: Nadleśnictwo
„Choinki dla rodzinki” - to hasło akcji, jaką 21 i 22 grudnia organizuje Nadleśnictwo Międzyrzec. Leśnicy zapraszają do szkółki leśnej w Żerocinie, zlokalizowanej w leśnictwie Sitno, gdzie będzie można wybrać choinkę na plantacji i kupić ją w wyjątkowo preferencyjnej cenie.

fot. http://www.miedzyrzec.lublin.lasy.gov.pl

Celem akcji, która na terenie nadleśnictwa  odbędzie się po raz pierwszy, jest przede wszystkim przypomnienie staropolskiego zwyczaju dekorowania żywej choinki. - Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym niepowtarzalna, rodzinna atmosfera miesza się z zapachem świerku. Jeszcze nie tak dawno w modzie były sztuczne drzewka, ale w ostatnich latach trendy się zmieniają. To cieszy, bo najbardziej przyjazna środowisku jest choinka naturalna, która została wyhodowana na plantacji choinkowej – podkreśla  nadleśniczy Leszek Michalec.

Pod pewnymi warunkami

Wszyscy, którzy w dniach 21- 22 grudnia, od 8.00 do 12.00, odwiedzą szkółkę leśną w Żerocinie, będą mogli kupić świąteczne drzewko w wyjątkowo preferencyjnej cenie. Jak zapewniają leśnicy, za tradycyjną choinkę zapłacimy jedynie ok. 15 zł. Należy jednak spełnić pewne warunki. Przede wszystkim trzeba przybyć do szkółki leśnej przynajmniej w dwuosobowym składzie rodzinnym - rodzic i dziecko. Po wybraniu i wycięciu drzewka – wyrazić zgodę na zrobienie fotografii, która zostanie opublikowana na stronie internetowej nadleśnictwa.

- Zapraszając do szkółki leśnej w Żerocinie, chcemy także przybliżyć pracę leśnika. Ci, którzy ją odwiedzą, będą mogli zobaczyć, jak wygląda plantacja choinek oraz porozmawiać z jej pracownikami – wyjaśnia L. Michalec. – Ponadto w przedświątecznej krzątaninie często zapominamy, że Boże Narodzenie to rodzinny czas. Dlatego przez akcję „Choinki dla rodzinki” chcemy przypomnieć, jak ważne jest, by w przygotowania włączyli się wszyscy członkowie  rodziny. Wspólne kupowanie i ubieranie drzewka bez wątpienia wpłynie na umocnienie rodzinnych więzi – przekonuje nadleśniczy, zachęcając do nabywania żywych choinek z legalnych miejsc, czyli plantacji. – Podtrzymujmy tradycję, trzymając się hasła: „Naturalne - elitarne” - apeluje.

Szczegółowe informacje i regulamin akcji „Choinki dla rodzinki” można znaleźć na stronie internetowej www.miedzyrzec.lublin.lasy. gov.pl.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (10 grudnia 2017 07:56:07) W czwartek i piątek - 21 i 22 grudnia dzieci mają już wolne w szkole. A że po choinkę powinien się wybrać rodzic z dzieckiem - to i taki jest cel tej akcji ( wyjaśniony - dlaczego). Może warto skorzystać! autor: gość2
    (7 grudnia 2017 17:19:25) Mogliby przedłużyć ale tylko do godz. 14, bo później przy takiej pogodzie to już niewiele widać. autor: gość
    (7 grudnia 2017 17:05:08) Bardzo fajny pomysł się wydawał ale niestety. Czytałam z zachwytem do chwili gdy przeczytałam, że musi być rodzic i dziecko. 21 i 22 grudnia czyli czwartek i piątek w godzinach od 8 do 12 większosć dzieci jest w szkole lub przedszkolu i już po zawodach. Czyli miało być dobrze a wyszło jak zawsze. Porażka autor: ja
    logo male