Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Promowali Unię

22 maja 2013 10:43:45 | autor: red.
Przez dwa dni w centrum Międzyrzeca reklamowano Unię Europejską i jej fundusze. Impreza adresowana była głównie do dzieci i młodzieży.

Impreza „Fundusze Europejskie. Polska korzysta” finansowana była ze środków Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W trzech wielkich namiotach, które stanęły na Placu Jana Pawła II młodzież oglądała pokazy eksperymentów naukowych, uczestniczyła w warsztatach fotograficznych i plastycznych. Odwiedzający wracali do domów z grami multimedialnymi i materiałami informacyjnymi, w których reklamowano przedsięwzięcia powstające dzięki funduszom europejskim.

Można było m.in. spróbować swych sił na urządzeniu treningowym do uprawiania sportów narciarskich, zmierzyć ciśnienie oraz wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Najmłodszym proponowano gry i zabawy, zajęcia plastyczne, ruchowe i edukacyjne.

W finale konkursu wiedzy o Funduszach Europejskich „Euromania” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Lubelszczyzny, który odbył się podczas imprezy, zwyciężył zespół z Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzecu: Piotr Panasiuk, Hubert Kamiński, Mateusz Saczuk, Karolina Wysokińska oraz Łukasz Smal. W nagrodę międzyrzeczanie pojada na wycieczkę do Brukseli.


Piknik europejski "Polska Korzysta", czyli Euroman w Międzyrzecu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male