YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Rock w MOK: dla poszkodowanych przez nawałnice

20 września 2017 17:07:25 | autor: redakcja
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego na koncert charytatywny "Wichura 2017", który odbędzie się w poniedziałek 25 września w sali Kina Sława. Zagrają zespoły Kartel oraz Latawce Junior. Do puszek Caritasu będą zbierane pieniądze na rzecz poszkodowanych przez burze i nawałnice.

Zespół Kartel

22 sierpnia przez Polskę przeszła tragiczna w skutkach fala nawałnic. Najbardziej odczuli to mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, gdzie w wyniku silnych wichur zostały zerwane lub uszkodzone dachy na 4893 budynkach, w tym na 3522 budynkach mieszkalnych. Sześć osób zginęło, a 62 zostały ranne.

W akcję pomocy dla poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach włączyła się cała Polska. W niedzielę 27 sierpnia Caritas zorganizował zbiórkę w parafiach diecezji siedleckiej. Wierni wrzucili do puszek blisko 600 tysięcy złotych, dwa razy więcej niż zazwyczaj przy tego typu akcjach.

Poszkodowanym chcą pomóc również muzycy z Międzyrzeca Podlaskiego, stąd idea koncertu, który organizuje Miejski Ośrodek Kultury. 25 września przy wejściu do Kina Sława dyżurować będą młodzi wolontariusze z Caritas. Do ich puszek będzie można wrzucać datki dla poszkodowanych w nawałnicach.

Muzycy zagrają na scenie MOK dwukrotnie: o godz. 13.30 dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz o godz. 15 dla uczniów szkół średnich. MOK na te koncerty zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców.

Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się się zespół Latawce Junior, który tworzą: Paweł Kutczyński - gitara basowa, Mikołaj Korpysz - perkusja, Szymon Domański - gitara, Marta Tchórzewska -śpiew. Będzie to ich drugi wspólny występ. Poprzedni również miał miejsce na koncercie charytatywnym w MOK. Warto dodać, że Marta Tchórzewska jest laureatką wielu konkursów wokalnych i absolwentką szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Razem z Mikołajem w 2016 roku wystąpiła w zespole Piano Band, który zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Zespołów Jazzowych w Lubaczowie. Mikołaj z Pawłem grają wspólnie w scholi "Zjednoczeni w Duchu".

Drugi z wykonawców to zespół Kartel, który powstał w Międzyrzecu Podlaskim jeszcze w latach 80-tych i grał przez kilkanaście lat. Reaktywował go Artur Rynn w kwietniu 2015 roku. Od tego czasu Kartel zagrał wiele koncertów w Międzyrzecu i okolicach. W repertuarze zespołu znajdują się covery Hendrixa, Bonamassa, Deep Purple, Erica Claptona, zespołów Brekaut, Dżem i Sistars. Zespół tworzą: Sylwia Kieczka - vocal, Maja Rynn – vocal i kontrabas, Artur Rynn - bas, Marcin Łuciuk - gitara, Gabriel Paluch – gitara, Piotr Radzikowski - saksofon, Aleksandra Komoszka – saksofon, Leszek Korpysz – klawisze, Piotr Rosiński – perkusja.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male