Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Selfie na uchodźstwie

23 października 2015 21:45:24 | autor: redakcja
Decyzją rządu PO-PSL do Białej Podlaskiej może trafić aż 75 procent przyjmowanych przez Polskę imigrantów, tymczasem w ośrodkach zachodniej Europy już pojawiły się zawleczone przez nich groźne choroby – alarmuje Tygodnik Podlaski.

Informacje o prawdziwym obliczu kryzysu imigranckiego są skrzętnie skrywane przez sprzyjające rządowi PO-PSL media. Nie mówi się o zamieszkach w ośrodkach dla uchodźców, nie przebijają się wieści o szturmie, prowadzonym przez przybyszów z Bliskiego Wschodu i Afryki na granice Unii Europejskiej.

W ostatnich dniach jedynie media związane z opozycją informowały o dramatycznej sytuacji w słowackiej gminie Brežice, gdzie znajduje się obóz dla uchodźców. Do liczącego 24 tysięcy mieszkańców miasteczka przybyło prawie 13 tysięcy imigrantów. I nie mają oni ochoty dłużej przebywać w Słowacji. Podpalili namioty w obozie, domagając się natychmiastowego transportu do Austrii.

- Imigranci odmawiają jedzenia, by wymusić na nas transport do Niemiec - mówi burmistrz gminy Ivan Molan. - Podpalili namioty, a następnie robili sobie na ich tle selfie. Na ich miejscu byłbym wdzięczny, gdybym znalazł się w bezpiecznym kraju i dostał jeść oraz pić. Ale im to nie wystarcza. Są roszczeniowi – stwierdza.

Jarosław Kaczyński, który przestrzegał przed możliwością zawleczenia przez przybyszów chorób, został odsądzony od czci i wiary. Tymczasem w obozach w Grecji i Austrii imigranci chorują na cholerę i dyzenterię. W centrum dla uchodźców w Belgii wykryto gruźlicę.

Tygodnik Podlaski od kilku tygodni ostrzega, że regionem najbardziej narażonym na zagrożenie epidemiologiczne jest niestety Południowe Podlasie. Do ośrodka dla uchodźców w Białej Podlaskiej rząd PO-PSL chce skierować zdecydowaną większość przyjmowanych przez nasz kraj imigrantów. Mają tu przechodzić badania na obecność groźnych chorób, mimo, że bialski ośrodek dla cudzoziemców nie jest na to przygotowany.

Wyjaśnień od rządu w tej sprawie domagał się senator Grzegorz Bierecki. Na jego pismo odpowiedział Rafał Rogala - szef urzędu do spraw cudzoziemców. Poinformował, że do „ośrodka recepcyjnego” w Białej Podlaskiej ma trafić około 75 procent przyjmowanych przez Polskę imigrantów.

„Badanie wstępne realizowane w ośrodkach recepcyjnych ma na celu przede wszystkim zdiagnozowanie, odizolowanie i objęcie natychmiastowym leczeniem pacjentów chorych na choroby o charakterze zakaźnym, stanowiącym bezpośrednie zagrożenie epidemiologiczne” – czytamy w piśmie Rogali.

Jak słusznie zauważa tygodnik, te "odizolowanie", to kompletna fikcja. Rogala pisze, że "ośrodki prowadzone przez Urząd do Spraw Cudzoziemców mają charakter otwarty, a Szef Urzędu nie ma prawnych możliwości zakazania cudzoziemcowi opuszczania ośrodka”.

- Ta odpowiedź potwierdza moje obawy. Ośrodki mają mieć charakter otwarty, choć przecież badania trwają kilka dni i dopiero po nich możemy mieć pewność, że dana osoba nie będzie rozprzestrzeniała chorób. Jak w takiej sytuacji możemy mówić o „filtrze epidemiologicznym? – pyta Grzegorz Bierecki.

W związku z zaistniałą sytuacją podlaski senator zaapelował w ostatnich dniach do ministra spraw wewnętrznych o pilne wzmocnienie obsady Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej o trzy tysiące etatów, dozbrojenie oraz dodatkowe przeszkolenia funkcjonariuszy.

Poseł Marcin Duszek pyta ministra spraw wewnętrzych w jakich warunkach mają przebywać w Polsce imigranci.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (24 października 2015 20:05:36) pieknie Widze nie ma wolny mediow!!!! autor: obserwator
  (24 października 2015 14:49:26) cisza CISZĘ WYBORCZĄ ŁAMIE TA STRONA, REKLAMY TYCH IDIOTÓW NA GÓRZE I Z BOKU POWINNY ZNIKNĄĆ autor: gość
  (24 października 2015 13:22:18) uchodżcy pod nosem Dlaczego pan Żmijan nie poinformował społeczności lokalnej że w naszej okolicy będą umieszczani uchodżcy.Dlaczego zrobił z tego taką wielką tajemnicę? autor: gość
  (24 października 2015 01:04:00) ss podlasie zaraz na ciebie doniosę że łamiesz ciszę wyborczą autor: maleszka
  (24 października 2015 01:00:16) Wybacz, nie zrozumiałem. Sądziłem, że w Czeczenii walczono o niepodległość, a w Syrii mamy wojnę domową. A co do imigrantów, to oczywiście mogę się mylić, ale chyba nawet rządowe media podawały, że są to nie tylko Syryjczycy. autor: gość
  (24 października 2015 00:22:51) SS Nie zrozumiałeś/aś/ sarkazmu ? Syryjczycy i Czeczeńcy to ta sama wiara ! :) Jakoś poprzednio nikt nie robił HALLLLOOOO !!! a teraz co, WYBORY i na "głupim" ludzie zbić elektorat ? autor: podlasie
  (24 października 2015 00:08:01) ss Nie masz pojęcia o czym piszesz. Swego czasu do Polski uciekali Czeczeni z kraju pacyfikowanego przez ruskich żołdaków. Zachód nie ujął się za Czeczenami. Wtedy do akcji wkroczyli islamscy bojownicy... autor: gość
  (24 października 2015 00:00:54) ss Dawajcie !!! do OŚRODKA DLA UCHODŹCÓW NP. W BEZWOLI TAM SĄ CZECZEŃCY od wielu lat też wyznanie nie takie jak PIS, że Was jeszcze nie zabili, nie zgwałcili i nie przeciągneli na inną wiarę :-) Dewianci z M-ca : autor: ss
  (23 października 2015 23:43:19) Polsko Obudź autor: się
  (23 października 2015 22:52:31) hah Dalej głosujcie na PO idi... :) autor: Radek
  logo male