YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Śpiewacy spotkali się w Drelowie

31 maja 2017 21:38:44 | autor: redakcja
Trzynastu wykonawców wystąpiło na scenie Gminnego Centrum Kultury w Drelowie podczas VIII Powiatowego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano m.in. Angelikę Paluszkiewicz z Szóstki.

VIII Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych w Drelowie (fot. miedzyrzec.info)

Impreza odbyła się 21 maja. W rywalizacji konkursowej wystąpił m.in. Zespół Śpiewaczy „Bagnoszki” z Drelowa, Stanisława Andrzejuk z Kwasówki i Angelika Paluszkiewicz z Szóstki. Występy oceniało jury w składzie: prof. dr hab. Jan Adamowski – Zakład Kultury Polskiej UMCS oraz Janina Biegalska – główny specjalista ds. muzeów i twórczości ludowej w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano: Zespół Śpiewaczy „Jarzębina” z Zabłocia, Zespół Śpiewaczy „Leśnianki” z Leśnej Podlaskiej, Angelikę Paluszkiewicz z Szóstki, Zdzisławę Marczuk z Zakalinek oraz Gabrielę Wowczeniuk i Zdzisława Marczuka (kat. „Duży – Mały”). Wykonawcy otrzymali dyplomy i statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Po występach konkursowych odbyła się biesiada ludowa, w trakcie której na scenie wystąpiły zespoły śpiewacze z Gminy Drelów: Zespół Śpiewaczy z Żerocina, Zespół Śpiewaczy z Szóstki oraz Zespół Śpiewaczy „Kalina” z Łózek.

W trakcie Przeglądu GCK zaprezentował nową wystawę „Gazeta i pamiętnik sprzed lat” z cyklu „Mamo, tato- nie pal!!! Ocalić od zapomnienia”. Zgromadzono na niej około 200 eksponatów, z których najstarszy pochodzi z 1861 r. Uczestnicy przeglądu mieli również okazję zwiedzić wystawę „Ręcznik kuchenny”.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male