13.0°C

Sukcesy Jurka Rzeńcy

17 maja 2016 15:45 | autor: redakcja
Jurek Rzeńca na turniejach w Zamościu i Mińsku Mazowieckim (fot. arch. K. Rzeńca)

Młody szachista z Międzyrzeca Podlaskiego zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego oraz zwyciężył w dwóch turniejach w Zamościu i Mińsku Mazowieckim.

Jerzy Rzeńca, który reprezentuje obecnie klub LKSz Lublin na początku marca zajął 30 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 10, w których rywalizowało 66 zawodników. Jego bilans na tych zawodach, to 3 wygrane, 3 remisy oraz 3 porażki, co w sumie dało mu 4,5 punktu.

W dniach 19-20 marca Jerzy wziął udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, które rozegrano w Tomaszowie Lubelskim. Wrócił z tej imprezy ze srebrnym medalem.

16 kwietnia młody międzyrzeczanin wygrał Otwarte Mistrzostwa w Szachach w Mińsku Mazowieckim.

14 maja Jerzy wziął udział w Wojewódzkim Turnieju Szachowym, zorganizowanym w Zamościu w ramach obchodów 90–lecia Polskiego Związku Szachowego. W turnieju wzięło 97 osób w czterech grupach wiekowych. Międzyrzeczanin wygrał wszystkie 7 partii i z kompletem punktów zajął pierwsze miejsce w grupie najmłodszych zawodników.