YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Szpital z ważnym certyfikatem

13 kwietnia 2018 18:12:45 | autor: redakcja
Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim uzyskał Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia. To bardzo ważne dla tej placówki, bo nie tylko potwierdza wysoką jakość świadczonych usług ale także daje wymierne efekty finansowe.

Wręczenie Certyfikatu Ministra Zdrowia dla Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim (fot. Marek Wasiluk)

Uroczystość wręczenia certyfikatu dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się 11 kwietnia. - Podziękowania i gratulacje należą się przede wszystkim pracownikom naszego szpitala, bo bardzo dużo można mówić o historii i inwestycjach, ale one tak naprawdę nie byłyby warte wspomnienia, gdyby nie ludzie, którzy tworzyli i tworzą ten szpital – podkreślał burmistrz Zbigniew Kot.

Szpital był oceniany przez wizytatorów Ośrodka Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia pod koniec ubiegłego roku. Cały program akredytacyjny składa sie z 15 działów, w których jest 221 standartów. Aby uzyskać certyfikat należy je wypełnić w minimum 75 procentach. Wynik międzyrzeckiego to 83 procent.

- Otrzymanie certyfikatu potwierdza wysoką jakość świadczonych przez nas usług – podkreśla dyrekor Wiesław Zaniewicz. - Ma także przełożenie finansowe. W nowym rozdaniu ryczałtu finansowego nasz kontrakt jest zwiększony o 1,5 procenta. W skali roku jest to około 340 tys. zł. Te środki możemy przeznaczyć na jeszcze większe podniesienie jakości świadczonych usług, a także na wynagrodzenia – stwierdza.

Dyrektor lubelskiego oddziału NFZ Karol Tarkowski podkreślił, że certyfikat daje również dodatkowe punkty przy ocenie wniosków inwestycyjnych. Jak dotąd na terenie całego kraju certyfikat uzyskało 186 szpitali. Międzyrzecka placówka otrzymała go na okres 3 lat.

- Zawdzięczamy to olbrzymiemu zaangażowaniu lekarzy, pielęgniarek, techników laborantów i pracowników administracji – stwierdził Dyrektor Zaniewicz. Za pomoc w zakresie działalności inwestycyjnej dziękował władzom powiatu, miasta Międzyrzec oraz gmin Drelów i Międzyrzec.

- Kilka miesięcy temu miałem okazję bardzo często bywać w międzyrzeckim szpitalu z racji tego, że chorowała moja mama i widziałem ciężką pracę personelu i ogromne zaangazowanie. Dlatego z głębi serca składam gorące podziekowania i słowa wdzięczności – mówił starosta Mariusz Filipiuk.

Dziekował dla burmistrza Zbigniewa Kota, wójta Piotra Kazimierskiego i wójta Krzysztofa Adamowicza za to, że "zawsze stają na wysokości zadania" i znajdują pieniądze, kiedy trzeba wesprzeć szpital. - Czasem spieramy się z radnymi o środki na różne działania, ale jeżeli zaczynamy dyskutować na temat szpitala powiatowego, to jesteśmy zgodni, bo zdajemy sobie sprawę, że zycie i zdrowie jest wartością nadrzędną – podkreślał starosta.

- Łatwo jest wygospodarować pieniądze na inwestycje ale znaleźć dobrego lekarza, to niesamowite wyzwanie. Bo pieniądze nie potrzymają pacjenta za rękę wtedy kiedy płyną łzy – stwierdził burmistrz Kot. - I nawet ten certyfikat zawieszony w gabinecie dyrektora nie zastąpi uśmiechu pacjenta, a właśnie tego państwu serdecznie życzę – mówił zwracając się do licznie zgromadzonych pracowników międzyrzeckiej służby zdrowia.

Jeszcze w tym roku w szpitalu ma powstać pracownia tomografii komputerowej i zaczyna się tam robić ciasno. - Chcemy rozszerzać działalność i dlatego potrzebujemy dodatkowych pomieszczeń – stwierdza dyrektor Zaniewicz.

Stąd decezja władz powiatu o przekazaniu placówce budynku po dawnej filii Powiatowego Urzędu Pracy przy ulicy Brzeskiej. Zostanie tam przeniesiony dział administracyjny i archiwum. Szpital zyska dodatkowe 400 mkw. powierzchni. Adaptacja pomieszczeń nie będzie kosztowna, bo wystarczy wymienić podłogi i odmalować ściany. Kosztami adaptacji podzielą się szpital i powiat.

Starostwo jest zaangażowane również w utworzenie Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego w Łózkach, na terenie gminy Drelów. Placówka powstanie w budynku po dawnej szkole podstawowej. Będzie dysponowała 90 łóżkami.

Ponadto międzyrzecki SP ZOZ wydzierżawi na 10 lat Gminny Ośrodek Zdrowia w Kąkolewnicy. Pacjentów będą tam przyjmować lekarzy rodzinni i lekarze specjaliści. W planach jest również utworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej.


Szpital z certyfikatem Ministra Zdrowia


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (8 maja 2018 20:20:57) Zamiast kolejnego certyfikatu przydałoby się trochę kultury i empatii wobec pacjentów ze strony lekarzy autor: z_Mca
    (4 maja 2018 15:43:49) Zastanawia mnie jedno, dlaczego tego certyfikatu dla szpitala nie wręczano w szpialu tylko w restauracji ,, Zacisze''. Czyżby potem trzeba go było oblać, aby miał moc i wartość. Zapewne tak,gdyż na zdjęciach widać cały PSL nawet z emerytowanym posłem. autor: Międzyrzeczanin
    (3 maja 2018 23:58:57) A Serwinka z Tarła nie ma certyfikatu i nie będzie miała, a pomogła mi bardziej niż pan chirurg z doktoratem z certyfikowanego szpitala. autor: gość
    logo male