7.1°C

Trzy medale Jakuba Celińskiego

18 lipca 2017 12:50 | autor: redakcja
Jakub Celiński z trenerem Wojciechem Lubańskim

Pływak Huraganu Międzyrzec Jakub Celiński wystartował w Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat. Zdobył trzy medale: złoto, srebro i brąz.

Zawody rozegrano w dniach 14-16 lipca w Lublinie. Wystartowało w nich blisko 500 zawodniczek i zawodników ze 134 klubów. Huragan Międzyrzec reprezentował Jakub Celiński, który już pierwszego dnia pokazał swoją moc wygrywając na 50m st. klasycznym z czasem 0,30,62. Tuż za nim na mecie uplasowali się Jakub Szczepanowski ze Słowianki Gorzów Wlkp. (0;30,80 ) i Dominik Bielawa z Tri-Team Rumia (0;30,98). W drugim piątkowym finale Kuba startował na dystansie 100m st. motylkowym i z bardzo dobrym czasem 0;58,72 zajął czwarte. W tym wyścigu poprawił swój rekord życiowy o półtorej sekundy.

Drugiego dnia mistrzostw Celiński również wystartował w dwóch finałach. Na dystansie 50m st. motylkowym był trzeci. Podium dzielił wraz z zawodnikiem Wodnika Siemianowice Śląskie Kamilem Sieradzkim, który uzyskał identyczny czas 0;26,55. Rywalizację na tym dystansie wygrał Mikołaj Kozieł z Unii Oświęcim, a drugi był Nikodem Sobek z Olimpijczyka 23 Lublin.

Drugim sobotnim startem Jakuba był wyścig na 200m st. zmiennym. Po stoczeniu pasjonującej walki nasz zawodnik zajął czwarte miejsce. Uzyskał bardzo dobry czas 2;12,62. Rekord życiowy pobił o ponad 2 sekundy. Zwyciężył Maciej Raban z IKS Konstancin (2;10,57). Drugi był Aleksander Jarecki z Dwójki Moreny Gdańsk (2;11,73), a trzeci był zawodnik Olimpijczyka 23 Lublin Nikodem Sobek (2;11,81).

W niedzielnych finałach podopieczny trenera Wojciecha Lubańskiego ponownie stanął na podium. Zajął drugie miejsce na dystansie 100m st. klasycznym z czasem 1;06,87. Przegrał jedynie z Jakubem Szczepanowskim ze Słowianki Gorzów (1;06,18).