8.0°C

Udane starty pływaków

3 lipca 2017 12:49 | autor: redakcja

W rozegranych w Lublinie Głównych Mistrzostwach Województwa w pływaniu reprezentanci Huraganu Międzyrzec zdobyli 21 medali, w tym 7 złotych.

W zawodach wzięło udział 248 zawodniczek i zawodników z 22 klubów. MOSiR Huragan Międzyrzec wystawił 16-osobową reprezentację. Bardzo dobre starty podopiecznych Wojciecha Lubańskiego dały naszym pływakom VI miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 21 krążków (7 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych). W rywalizacji na najlepszego zawodnika Jakub Jakimiak zajął III miejsce w kategorii Juniorów 14-15 lat za sumę punktów uzyskanych w 2 startach. W tej samej kategorii Jakub Celiński był czwarty. Identyczne miejsce zajęła Wiktoria Karwowska w kategorii Młodzików 12-13 lat.

Najwięcej medali zdobył Jakub Celiński. Na podium stawał aż osiem razy w kat. Juniorów 14-15 lat oraz OPEN. Kuba zwyciężał na dystansach: 50, 100, 200m st. klasycznym oraz 50m st. motylkowym. Na drugim stopniu podium stawał po wyścigach na dystansie 200m st. motylkowym i 400m st. zmiennym w kategorii Juniorów. Świetne wyniki jakie uzyskał Celiński na dystansie 100 i 200m st. klas. dały mu również II miejsce w kat. OPEN.

Bardzo dobrze spisał się również Jakub Jakimiak (14 lat), który pływając w kat. Juniorów 14-15 lat pięciokrotnie stawał na podium, a rywalizował z zawodnikami o rok starszymi. Kuba zwyciężył w wyścigu na dystansie 50m st. dowolnym. Był również dwukrotnie drugi na 200 i 400m st. dow. Na dystansach 100m st. dow. i 100m st. grzb zajął trzecie miejsce.

Dużą szybkością popisała się nasza najstarsza zawodniczka Magdalena Suchota. Była ona bezkonkurencyjna na 50m st. dowolnym. Na 50m st. grzbietowym w kat. OPEN zajęła drugie miejsce.

W gronie medalistów znalazła się również Wiktoria Karwowska. Nasza najmłodsza medalistka zaliczyła bardzo dobry występ i w sześciu swoich startach zdobyła pięć medali w kategorii Młodzików 12-13 lat. Wiktoria w swoim koronnym stylu grzbietowym zdobyła 3 medale: była pierwsza na 100m st. grzb, druga na 200m i trzecia na 50m st. grzb. Bardzo dobrze popłynęła również w st. dow. zajmując trzecie miejsce na 50 i 100m. Na dystansie 200m st. zm. była czwarta.

Dobry występ zaliczyła Eliza Lesiuk, która specjalizuje się w st. klasycznym. Eliza w kategorii Juniorów była trzecia na 100m st. klas. i czwarta na 200 klas.

W pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych uplasowali się: Wiktor Chojnacki, Jakub Ciok, Aleksandra Węgrzyniak, Cezary Czopiński, Bartłomiej Przychodzki, Mikołaj Puszkarski, Magdalena Olesiejuk, Aleksandra Szyszko, Patrycja Majczyna.

Czasy jakie uzyskał Jakimiak dają mu w Rankingu Ogólmopolskim pierwsze miejsce w Polsce na dystansie 50, 100 i 200m st. dowolnym. Jakub Celiński jest na pierwszym miejscu na 50 i 100m st. klas. Wyniki uzyskane przez Wiktorię Karwowską na dystansach grzbietowych plasują ją w pierwszej dziesiątce a Polsce.

(5 lipca 2017 14:20)