YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Unickie wołanie

13 stycznia 2017 10:11:02 | autor: redakcja
Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Gimnazjum Nr 1 w Drelowie zapraszają na uroczystość Dnia Patronów Szkoły. Odbędzie się ona w rocznicę męczeńskiej śmierci Unitów Drelowskich - 17 stycznia.

Rocznicowe obchody zapoczątkuje tradycyjne zapalenie zniczy o godz. 9 pod tablicą upamiętniającą miejsce męczeństwa Unitów, która znajduje się na frontonie drelowskiej świątyni. Następnie o godz. 10 odprawiona zostanie msza św. w kościele parafialnym w Drelowie. Około godz. 11.30 przedstawiciele szkoły zapraszają do sali Gminnego Centrum Kultury w Drelowie. Odbędzie się tam część artystyczna obchodów drelowskiego święta - premiera spektaklu pt. "Unickie wolanie", który przygotowali uczniowie gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy Ewy Strok.
Młodzi artyści z drelowskiego gimnazjum zapraszają również na przedpremierowy pokaz spektaklu, który odbędzie się w niedzielę (15 stycznia) w Gminnym Centrum Kultury - ok. godz. 12.30, po zakończeniu niedzielnej mszy św. o godz. 11.
Spektakl "Unickie wołanie" jest specjalnie przygotowaną odsłoną kolejnego rozdziału historii z życia drelowskich unitów. Liczymy, że podobnie, jak w latach ubiegłych gimnazjaliści po tygodniach przygotowań pod kierunkiem pani Ewy Strok, zaskoczą nas nową opowieścią. Odkryją przed mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi ważne, a nie zawsze znane fragmenty z życia osób, które swoją postawą ukształtowały tradycję i postawę kolejnych pokoleń mieszkańców ziemi drelowskiej. Kolejny raz zapewne spektakl zachęci widzów do zadumy nad własną tradycja, a w niejednym oku zakręci się łza wzruszenia.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (18 stycznia 2017 15:15:53) Unici Legenda głosi,że ci Unici, to nie bardzo tacy męczennicy jak ci w Pratulinie. Podobno pili w karczmie i pobili ruskiego sołdata. Gdy ten wezwał pomoc, to schowali się do kościoła i tam zostali zamordowani. autor: DB
    logo male