Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Wieczornica poświęcona pamięci Świętego Jana Pawła II

16 października 2017 19:54:44 | autor: Redakcja / UG Międzyrzec Podlaski
15 października w świetlicy wiejskiej w Wólce Krzymowskiej odbyła się Wieczornica poświęcona pamięci Świętego Jana Pawła II.

Wieczornica poświęcona pamięci Świętego Jana Pawła II w Wólce Krzymowskiej (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, a Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski objął uroczystość honorowym patronatem.

Organizacja Wieczornicy poświęconej pamięci Świętego Jana Pawła II to wydarzenie, które już na stałe wpisuje się w coroczny harmonogram inicjatyw podejmowanych przez bibliotekę.

Pracownicy biblioteki razem z mieszkańcami Wólki i okolic, a także zaproszonymi gośćmi wspominali tego niezwykłego człowieka. Przy blasku kilkudziesięciu świec i kominka uczestnicy wracali pamięcią do słów, gestów i czynów Świętego Jana Pawła II. Śpiewali Jego ulubione pieśni.

Zgromadzeni trzymając się za ręce odśpiewali  ukochaną „Barkę” Jana Pawła II. Było to spotkanie pełne wzruszeń i zadumy.

Biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się, by ten wieczór był niezwykłym przeżyciem dla wszystkich, którzy zechcieli go wspólnie spędzić.

Szczególne podziękowania biblioteka kieruje w stronę Bożeny Wawryniuk i Scholi, którą prowadzi – zapewniła przepiękną oprawę muzyczną Wieczornicy, a także zespołowi „Sami Swoi” z Tłuśćca, który na zakończenie odśpiewał pieśń dedykując ją  Ojcu Świętemu.

Materiał przygotowany na podstawie zdjęć i tekstu: Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim

 


Wieczornica w Wólce Krzymowskiej


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male