Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Zagrali o Puchar Tymbarku

15 kwietnia 2017 11:43:56 | autor: redakcja
Blisko półtora tysiąca młodych piłkarek i piłkarzy rywalizowało w Międzyrzecu Podlaskim o tytuły mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12.

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - finał wojewódzki (fot. miedzyrzec.info)

W dniach 5-6 kwietnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się wojewódzki finał Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w kategoriach do lat 8 oraz dziewczynki U-10. Mistrzowskie tytuły zdobyły zespoły Football Academy Zamość, PSP Momoty Górne i PSP Modliborzyce. W drugim dniu rywalizację chłopców w kategoriach U-10 oraz U-12 wygrał UKS Niedźwiadek Chełm.

Powody do radości mieli również kibice dziewczynek z UKS Piątka Plus Biała Podlaska. W rozgrywkach grupowych zespół, którego opiekunem jest Jarosław Romaniuk, wręcz rozgromił przeciwniczki, pokonując: SP Hanna 8:0, SP Tomaszów Lubelski 6:0 oraz UKS Wysoczanka 6:0. W ćwierćfinale bialczanki wygrały z SP Kąkolewnica 3:2, a w półfinale z SP Siennica Nadolna 2:0. W spotkaniu decydującym o mistrzowskim tytule "piątka" po zaciętej walce pokonała Dublera Opole Lubelskie 3:2.

W turnieju zagrały trzy zespoły z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski. Najlepiej spisały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej, które w kategorii U-10 zajęły drugie miejsce w swojej grupie. Przegrały jedynie z UKS Legion Grabów. Pokonały natomiast SP 2 Tomaszów Lubelski 1:0, a spotkanie z SP 2 Bełżyce zakończyły bezbramkowym remisem.

Dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 2 rozgrywki grupowe ukonczyły na czwartym miejscu. W kategorii U-10 młodzi piłkarze z Międzyrzeca ulegli SP 4 Łęczna 2:4 i SP Fajsławice 0:2, wygrali natomiast z UKS Wysoczanka Wysokie 2:0. Ich starsi koledzy w kategorii U-12 przegrali z UKS Jedynka Krasnystaw i SP 7 Świdnik oraz zremisowali z SP Bychawa.

Organizatorzy turnieju podkreślają, że impreza w Międzyrzecu była wielkim świętem futbolu, podczas którego największe talenty piłkarskie z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na uczestników czekały medale i nagrody rzeczowe, które wręczał m.in. burmistrz Zbigniew Kot. Wszystko odbywało się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male