YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Zarzuty dla pasażera

16 marca 2016 16:06:55 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Zameldowany w Międzyrzecu Podlaskim 28-letni Paweł P. odpowie za nieudzielenie pomocy ofierze wypadku i utrudnianie postępowania karnego.

Do wypadku doszło w Białej Podlaskiej, 11 marca późnym wieczorem. Nieustalony wówczas samochód przejechał po leżącym na jezdni mężczyźnie, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Auto odjechało z miejsca zdarzenia, nie zatrzymując się.

W niedzielę do bialskiej komendy zgłosiła się 26-letnia kobieta twierdząc, że to ona spowodowała wypadek. W wyniku poczynionych ustaleń zatrzymano ją w policyjnym areszcie. Ponadto policjanci zatrzymali jadącego z kobietą pasażera – Pawła P. oraz osobę, u której znaleziono uszkodzony w wypadku samochód.

Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji wobec Pawła P. Postawiono mu zarzuty “nieudzielenia pomocy ofierze wypadku znajdującej się w niebezpieczeństwie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” oraz “utrudniania postępowania karnego poprzez pomoc sprawczyni wypadku w uniknięciu odpowiedzialności karnej”.

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Sądu, na którym zdecydowano, że 26-latka spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie tymczasowym. Zarzuca sie jej, że "kierując samochodem marki VW Golf nienależycie obserwowała jezdnię oraz nie dostosowała techniki jazdy do warunków panujących na drodze (zwłaszcza słabej widoczności), w wyniku czego najechała na leżącego na jezdni mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł, po czym zbiegła z miejsca zdarzenia".

Kobieta odpowie także za to, że "nie udzieliła pomocy ofierze wypadku znajdującej się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie na takie niebezpieczeństwo".

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (17 marca 2016 20:29:33) . Analogicznie jak ktoś się położy na torach kolejowych to maszynista powinien iść siedzieć. Co za głąby pracują w tych sądach. Czy leżący na ulicy był oświetlony. To on doprowadził do zdarzenia swoim zachowaniem a nie kierująca pojazdem !!! autor: .
    (17 marca 2016 06:04:06) Niezależnie...... to nie chodnik autor: Zbys
    (16 marca 2016 23:38:38) pqp skoro sama sie zglosila to po co areszt autor: pl
    logo male