4.0°C

Zwycięstwo w Terespolu

8 września 2013 18:55 | autor: mw
Granica Terespol - Huragan Międzyrzec 0:4 (08.09.2013)

W 4. kolejce rozgrywek klasy okręgowej piłkarze Huraganu Międzyrzec pokonali na wyjeździe Granicę Terespol 4:0.

Spotkanie w Terespolu ułożyło się dla międzyrzeczan idealnie. Już w trzeciej minucie po akcji Kamila Boguckiego i Łukasza Kowalczyka piłkę do siatki wbił Paweł Rusinek. Kwadrans później gospodarzy pozbawił złudzeń Hubert Łukanowski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Boguckim. Kolejne bramki padły już w drugiej połowie. W 76 minucie na 3:0 podwyższył Sebastian Mazur po podaniu Karola Golca, a tuż przed końcowym gwizdkiem ładną koronkową akcję wykończył Gabriel Urbaniuk. Przy tej ostatniej bramce asystę zaliczył nowy zawodnik Huraganu – Michał Waszczuk, wypożyczony z Lutni Piszczac.

W drugiej połowie goście mieli dobrą okazję do strzelenia choćby honorowej bramki. Michał Nowak faulował zawodnika Granicy i sędzia podyktował jedenastkę. Nasz bramkarz zrehabilitował się za faul broniąc karnego.

- Fajnie się ten mecz dla nas zaczął, bo szybko strzeliliśmy bramkę i gospodarze z niedowierzaniem patrzyli na to, co dzieje się na boisku – mówi trener Jacek Syryjczyk. – Mieliśmy pełną kontrolę, Granica kilka razy stworzyła zagrożenie pod naszą bramką, lecz dobrze spisywał się Michał Nowak. Nadal mamy sporą rotację w składzie, ale w naszej kadrze jest duży potencjał i korzystamy z tego – stwierdził trener Huraganu.

Granica Terespol – Huragan Międzyrzec 0:4 (0:2)

Bramki: Rusinek 3, Łukanowski 18 (karny), Mazur 76, Urbaniuk 89

Skład Huraganu: Nowak – Bartoszuk, Węgrzyniak, Łobejko, Łukanowski, Rusinek, R. Kwaśniewski (82’ Waszczuk), Chilimoniuk (63’ Mazur), Kowalczyk, Golec, Bogucki (75’ Urbaniuk)