YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

625 zł dla dzieci z Afryki

6 marca 2018 11:22:49 | autor: Redakcja
Tę kwotę zebrali uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu w ramach kiermaszu pod hasłem: „Podziel się tym, co lubisz!”.

Zbiórka w Rzeczycy dla dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej (fot. SP w Rzeczycy)

Akcja przeprowadzona 20 lutego polegała na sprzedaży smakołyków oraz licytacji koszulek z logo Fundacji Kapucyni i Misje- centralnego organizatora akcji. Zebrana przez społeczność szkoły w Rzeczycy kwota zasili fundusz przeznaczony na dożywianie dzieci i ich edukację. - Przyłączenie się do akcji było możliwe dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Wójcika, właściciela „Cukierni Wójcik” w Międzyrzecu Podlaskim, który ofiarował na ten cel aż 100 przepysznych pączków – informują Aneta Antoniuk, Agnieszka Wasiluk oraz Anna Łuciuk, koordynatorki przedsięwzięcia z ramienia szkoły w Rzeczycy.

Szkolną akcję hojnie wsparli również rodzice uczniów i nauczyciele, przygotowując na kiermasz smaczne ciasta.

REKLAMA
reklama


Zbiórka w Rzeczycy dla dzieci z Afryki


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (7 marca 2018 00:23:05) Nie do wiary Naszym Miedzyrzeckim dzieciom nie wspominajac o reszcie Polski sa potrzebne pieniążki bo nie maja nawet cieplego obiadu a tu jakies durnowate zbiorki dla afrykanskich dzieci. Ludzie jak naszym dzieciom bedzie dobrobyt dopiero myslcie o innych . Paranoja! autor: Teodor
    logo male