90 lat OSP Rzeczyca
Druhny i druhowie z OSP Rzeczyca świętowali Jubileusz 90-lecia powstania jednostki. Medalami i odznaczeniami nagrodzono prawie 60-ciu strażaków zasłużonych dla Rzeczycy i gminy Międzyrzec Podlaski.
Uroczystości w dniu 7 lipca rozpoczęły się Mszą Św. w intencji strażaków i mieszkańców wsi, którą odprawił ks. Roman Sawczuk – kapelan OSP. Przy remizie OSP dowódca uroczystości druh Grzegorz Tymoszuk złożył raport Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Międzyrzecu Podlaskim Krzysztofowi Adamowiczowi. Po złożeniu meldunku nastąpiło odegranie Hymnu Państwowego wraz z uroczystym podniesieniem flagi. Odczytano również rys historyczny jednostki. W trakcie uroczystości podziękowano druhom za ich ofiarną i bezinteresowną służbę, honorując ich odznaczeniami i dyplomami.
Wręczono następujące odznaczenia:
Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa:
druh Daniel Okliński s. Jana
druh Andrzej Brodawka s. Feliksa
druh Piotr Krupski s. Andrzeja
druh Marcin Pietruszka s. Mirosława
druh Kazimierz Siedlanowski s. Jana
Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa:
druh Andrzej Pietruszka s. Stanisława
Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa:
druh Przemysław Hawryluk s. Wojciecha
Odznaka „Strażak Wzorowy”:
druh Łukasz Łosicki s. Roberta
druh Szymon Woliński s. Pawła
druh Michał Teofilski s. Tadeusza
druh Mateusz Wawryniuk s. Sławomira
druh Tomasz Grzywacz s. Wiesława
druh Paweł Orłowski s. Franciszka
druhna Sylwia Łubik c. Antoniego
Odznaka za wysługę lat:
druh Stanisław Kurenda s. Stanisława – 50 lat służby
druh Czesław Stefaniuk s. Jana – 50 lat służby
druh Andrzej Ostapiuk s. Franciszka – 40 lat służby
druh Dariusz Kurowski s. Albina – 40 lat służby
druh Paweł Woliński s. Czesława – 40 lata służby
druh Sławomir Nestorowicz s. Pawła – 30 lata służby
druh Andrzej Pietruszka s. Stanisława – 30 lat służby
druh Janusz Łyskiewicz s. Eugeniusza – 20 lat służby
druh Robert Kurenda s. Stanisława – 20 lat służby
druh Andrzej Kurenda s. Stanisława – 20 lat służby
druh Mirosław Stefaniuk s. Czesława – 20 lat służby
druh Karol Pietruszka s. Jerzego – 20 lata służby
druh Marcin Pietruszka s. Mirosława – 20 lat służby
druh Kazimierz Siedlanowski s. Jana – 20 lat służby
druh Andrzej Brodawka s. Feliksa – 20 lat służby
druh Leszek Okliński s. Jana – 20 lat służby
druh Piotr Krupski s. Andrzeja – 15 lat służby
druh Daniel Okliński s. Jana – 15 lat służby
druh Mariusz Dołęga s. Wiesława – 10 lat służby
druh Krzysztof Adamowicz s. Jana – 10 lat służby
Zarząd Gminny ZOSP RP w Międzyrzecu Podlaskim wyróżnił ponadto:
- osoby zasłużone dla ochrony przeciwpożarowej i jednostki OSP Rzeczyca:
druh Stanisław Kurenda – Prezes OSP Rzeczyca
druh Andrzej Ostapiuk – Naczelnik OSP Rzeczyca
druh Czesław Stefaniuk – Sekretarz OSP Rzeczyca
druh Dariusz Kurowski – Skarbnik OSP Rzeczyca
- członków honorowych OSP Rzeczyca:
druh Adam Krzymowski
druh Jan Okliński
druh Mirosław Pietruszka
druh Zenon Głoziński
druh Józef Okliński
druh Zbigniew Jędruchniewicz
druh Stanisław Stepulak
druh Krzysztof Woliński
druh Adam Jowik
- członków OSP Rzeczyca:
druh Sławomir Nestorowicz
druh Janusz Łyskiewicz
druh Robert Kurenda
druh Andrzej Kurenda
druh Leszek Okliński
druh Mirosław Stefaniuk
druh Karol Pietruszka
druh Mariusz Dołęga
druh Paweł Orłowski
druh Kacper Kozos
Zarząd OSP Rzeczyca wyróżnił za zaangażowanie i pomoc w funkcjonowaniu jednostki:
druha Krzysztofa Adamowicza – Prezesa Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Międzyrzecu Podlaskim, Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski
druha Mariusza Filipiuka – Prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Białej Podlaskiej, Starostę Bialskiego
druha Artura Tomczuka – Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej
druha Zbigniewa Łaziuka – byłego Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej
druha Andrzeja Pietruka – Przewodniczącego Rady Gminy Międzyrzec Podlaski
druhnę Marię Szmytko – Wiceprezesa Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Międzyrzecu Podlaskim, Sekretarza Gminy
druhnę Elżbietę Elert – Inspektora Urzędu Gminy w Międzyrzecu Podlaskim
druha Józefa Daniluka – Komendanta Gminnego OSP
Organizatorami uroczystości był Zarząd OSP Rzeczyca i Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Międzyrzecu Podlaskim.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
14
Inicjatywy jubileuszowe pod wspólnym logo
Rok 2023 to rok jubileuszowy dla społeczności Gminy Międzyrzec Podlaski. 50-lecie istnienia gminy w obecnych ramach terytorialnych to okazja do podejmowania ciekawych inicjatyw i organizowania wydarzeń, które pozwolą integrować różne środowiska lokalne. Samorząd zachęca do składania propozycji inicjatyw, dla których zostało już opracowane wspólne logo.
6
84
Dziki Zachód w Halasach
"Dziki Zachód - Rodzina sportem silna" to hasło przewodnie imprezy integracyjno - rodzinnej, którą przyozdobiły wigwamy i indiańskie pióropusze. Iście kowbojskie konkurencje zwabiły do Halas mieszkańców gminy, którzy przybyli całymi rodzinami, prezentując samodzielnie wykonane kreacje indiańskie.