Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1.3°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Adamowicz zaprezentował drużynę

14 października 2018 13:23 | autor: Materiał Wyborczy

Do wyborów został tydzień. 21 października zagłosujemy na osoby, które przez kolejne lata będą decydować o losie i rozwoju gminy Międzyrzec Podlaski. Przedstawiamy kandydata na wójta: Krzysztofa Adamowicza oraz jego 15-osobową drużynę - kandydatów do rady gminy.

Kandydat na wójta gminy Międzyrzec Podlaski
Krzysztof Adamowicz (52 l.), obecny wójt gminy, mieszka w Przychodach. Według ankiety na portalu samorządowym popiera go aż 81% głosujących. Wraz z żoną Iwoną wychowuje dwie córki oraz dwóch synów. Urodził się i wychował w gminie Międzyrzec Podlaski, którą zna od podszewki. Był nauczycielem i dyrektorem szkoły, środowisko oświatowe nie jest mu obce. Wie jak zarządzać finansami i zasobami ludzkimi. W 2013 roku, decyzją ówczesnego premiera Donalda Tuska, został pełniącym obowiązki wójta, a w 2014 wygrał w wyborach samorządowych. Swoją funkcję pełni z wyjątkowym zaangażowaniem.

W programie wyborczym skupia się na edukacji. Zamierza kontynuować rozpoczęte już projekty jak i zainwestować w nowe (m.in. bezpłatne dowożenie wszystkich uczniów do szkół, szkolna współpraca z Uniwersytetami, kursy, czy pomysł na współpracę międzynarodową). Cały program znajdziecie na stronie internetowej krzysztofadamowicz.pl

Kandydaci do rady gminy
Okręg wyborczy nr 1 - Marek Okliński
Ma 45 lat, prowadzi własną działalność gospodarczą, z żoną wychowują trójkę dzieci. Jak sam przyznaje: zawsze dąży do zamierzonych celów. W kadencji 2018-2023 chce wybudować ciąg pieszo-rowerowy Strzakły-Jelnica-Międzyrzec Podlaski, rozbudować chodnik w Jelnicy w kierunku Strzakł, budować wspólnotę mieszkańców miejsowości Sawki i Jelnica, poprawić drogi gminne i powiatowe w Sawkach i Jelnicy, raz w miesiącu będzie pełnił dyżur dla mieszkańców gminy.

Okręg wyborczy nr 2 - Jadwiga Barbara Ilczuk
62-latka, która od 42 lat mieszka w Tuliłowie. Ma dwoje dorosłych dzieci i pięcioro wnucząt. W radzie gminy chce zadbać o remont drogi powiatowej Międzyrzec – Krzymoszyce wraz z wybudowaniem chodnika, remont elewacji remizy OSP w Tuliłowie, wymianę pokrycia dachowego na remizie OSP w Pościszach, rozszerzenie oferty zajęć dla mieszkańców w świetlicy w Pościszach, wymianę dachu na remizie OSP w Krzymoszycach.

Okręg wyborczy nr 3 - Andrzej Sawczuk.
Ma 51 lat, żonę i czworo dzieci. Prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 10 ha oraz pracuje w DW Oil Manie. Chce zadbać o budowę dróg w Rogoźnicy Kolonii i Rogoźniczce, budowę strażnicy strażackiej w Rogoźnicy, budowę chodnika w Rogoźnicy Nowej, kontynuować pozyskiwanie srodków na montaż OZE, utrzymac podatki i opłaty lokalne w gminie na jak najniższym poziomie.

Okręg wyborczy nr 4 - Sławomir Zaniewicz.
52-latek, mąż, ojciec dwóch dorosłych córek. Prowadzi małe gospodarstwo rolne i pracuje w agencji ochrony. Od 2014 oku współpracuje z Krzysztofem Adamowiczem, jako reprezentant w radzie gminy mieszkańców Żabiec i Tłuśćca. W nowej kadencji zamierza postawić oświetlenie przy drodze nr 523 w Tłuśćcu, zmodernicować remizę i świetlicę w Żabcach, wybudować chodnik przy drodze nt 896 w Żabcach, wybudować drogę gminną Żabce - Tuliłów, wyremontować drogę nr 442 w Tłuśćcu, zagospodarować plac przy świetlicy w Żabcach.

Okręg wyborczy nr 5 - Zdzisław Krzymowski.
Ma 66 lat, jest mężem i ojcem jednej córki. Radny od wielu lat. Na kadencję 2018-2023 zakłada m.in. kontynuację budowy drogi w Kożuszkach, dokończenie budowy świetlicy wiejskiej w Łubach, wykonanie asfaltowej nawierzchni drogi  z Łuniew w kierunku Wesółki, aktywizację zajęć w świetlicach wiejskich, ocieplenie rur doprowadzających wodę w remizie OSP w Kożuszkach.

Okręg wyborczy nr 6 - Maciej Wojciech Tymoszuk.
37-letni mieszkaniec Krzewicy. Wraz z żoną wychowuje trójkę dzieci. Pracuje jako rolnik. Od 2006 roku pełni funkcję radnego. Chce zadbać o odnowienie boiska szkolnego w Krzewicy i dobudowanie trybun dla widzów, poprawę jakości dróg gruntowych w Krzewicy i Wólce Krzymowskiej, nową nawierzchnię asfaltową na drodze w Wólce Krzymowskiej przy remizie OSP, skuteczne działania na rzecz budowy drogi powiatowej Kożuszki – Łuniew – Krzewica, remont drogi betonowej prowadzącej na byłe lotnisko w Krzewicy.

Okręg wyborczy nr 7 - Łukasz Robert Łosicki.
35-letni mieszkaniec Rzeczycy, gdzie mieszka z żoną i córką. Prowadzi własną działalność gospodarczą, od 12 lat jest managerem ds. handlu w branży rolniczej, a od 14 lat – koordynatorem ds. ochrony. Prowadzi kursy strzeleckie, reaktywował klub sportowy "Krzna" Rzeczyca i założył Mini Akademię Żak Krzna dla najmłodszych piłkarzy. Jego priorytety to pozyskanie środków na sport i rekreację – modernizację boiska oraz rozbudowę placu zabaw dla dzieci, pozyskanie środków na budowę i remont dróg, chodników i ścieżek rowerowych, oświetlenie ulic oraz skrzyżowań w technologii LED w celu zmniejszenia zużycia energii, dostosowanie komunikacji autobusowej do rzeczywistych potrzeb mieszkańców Rzeczycy,pozyskanie środków finansowych na zakup nowego lekkiego wozu dla OSP Rzeczyca, rozwój Klubu Seniora w Rzeczycy.

Okręg wyborczy nr 8 - Edward Kopron.
59-latek z Berezy gdzie mieszka z żoną i córką. Jest leśnikiem Nadleśnictwa Międzyrzec. Praca zawodowa jest jego hobby. W radzie gminy zadba o kapitalny remont budynku po szkole podstawowej w Berezie, zagospodarowanie placu przy szkole, zagospodarowanie żwirowni, aktywizację działalności mieszkańców wsi.

Okręg wyborczy nr 9 - Andrzej Pietruk.
Ma 58 lat. Mieszka w Halasach z żoną, ma dwoje dorosłych dzieci. Jest prezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Halasach. Od lat pełni funkcję przewodniczącego rady gminy Międzyrzec Podlaski. Wyborcom obiecuje budowę drogi gminnej nr 339, budowę Centrum Aktywności Wiejskiej, pozyskanie kolejnych środków na odnawialne źródła energii dla mieszkańców, wykonanie drugiego etapu przebudowy drogi powiatowej nr 1009L.

Okręg wyborczy nr 10 - Sławomir Józef Charczuk.
Z żoną i synami mieszka w Strzakłąch. Jest kierowcą w Zakładzie Mięsnym "Wierzejki", od trzech lat jest radnym. Ma wyższe wykształcenie administracyjne. W nowej kadencji chce zadbać o gruntowną przebudowę drogi wojewódzkiej biegnącej przez Strzakły, utwardzenie dróg lokalnych na terenie miejscowości, zagospodarowanie placu przy budynku po byłej szkole podstawowej, zagospodarowanie i rewitalizację budynku byłej szkoły podstawowej.

Okręg wyborczy nr 11 - Tadeusz Franciszek Sawczuk.
57- latek. Od 28 lat sołtys Mań. Jest rolnikiem, posiada 17 ha ziemi własnej i ok. 35 ha dzierżawionej. Hoduje owce. Jego priorytety to budowa drogi Manie - Halasy, przebudowa drogi powiatowej tzw „Gościńca Maniowskiego” od granic miasta Międzyrzec Podl. do granic województwa mazowieckiego wraz ze ścieżką rowerową i oświetleniem, budowa drogi gminnej Manie – Koszeliki, przebudowa remizy w Maniach wraz z zagospodarowaniem poddasza, wymiana poszycia dachowego, termomodernizacja i remont elewacji domu ludowego w Zaściankach, remont Cmentarza Powstańców Listopadowych w Maniach.

Okręg wyborczy nr 12 - Andrzej Frąckiewicz.
Ma 41 lat, żonę i dwoje dzieci. Mieszka w Przychodach. Prowadzi własne gospodarstwo rolne. Jest sołtysem swojej wsi. Jako radny zadba o budowę chodnika w Przychodach, odrodzenie klubu sportowego i poprawę infrastruktury sportowej, budowę siłowni zewnętrznej, poprawę gospodarki wodnej i melioracyjnej, rozbudowę oświetlenia ulicznego.

Okręg wyborczy nr 13 - Adam Kwiatkowski.
Ma 49 lat. Jest przedsiębiorcą. Pełni funkcję prezesa Respect Serwis Sp. z o.o., jest właścicielem Agencji Ubezpieczeniowej „Galeria Finansów”. Od 8 lat sprawuje funkcję przewodniczącego Komisji ds. Budżetu i Finansów rady gminy Międzyrzec Podlaski. W kadencj 2018-2023 chce zadbać o przebudowę drogi gminnej prowadzącej do trasy Międzyrzec Podl. – Łuków, budowę drogi na Zalasek, oświetlenie dróg prowadzących do domów, zagospodarowanie boiska przy szkole, remont mostu ma Krznie, bezpieczeństwo dla ruchu pieszego i rowerowego na drodze powiatowej.

Okręg wyborczy nr 14 - Jarosław Stanisław Czapski.
39 letni szczęśliwy mąż i tata dwójki dzieci. Mieszka w Wysokim. Jest przedstawicielem handlowym i prowadzi własne gospodarstwo rolne. Jeśli zostanie radnym zadba o położenie chodnika wzdłuż ulicy Rudnickiej, wybudowanie kanalizacji w Wysokim, oświetlenie chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Brzeskiej, remont drogi powiatowej w Wysokim i Rudnikach, rozwój szkoły podstawowej w Rudnikach, przebudowę drogi gminnej w Rudnikach.

Okręg wyborczy nr 15 - Piotr Radosław Siłaczuk.
Jest rolnikiem i przedsiębiorcą. Wraz z żoną prowadzi działalność gospodarczą. W nowej kadencji jego priorytety to kontynuacja pozyskiwania środków z programów umożliwiających mieszkańcom montaż OZE, remont drogi powiatowej przez Sitno do Utrówki, uzupełnienie oświetlenia ulicznego w miejscowościach w moim okręgu, modernizacja dróg lokalnych.

Na terenie gminy Międzyrzec jest  8235 osób uprawnionych do głosowania. To od mieszkańców zależy kto zasiądzie w radzie gminy i będzie decydował o inwestycjach i zmianach przez kolejne 5 lat. Wybory samorządowe odbędą się już za tydzień, 21 października.

Materiał wyborczy sfinansowany z KWW Krzyszof Adamowicz

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny