YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Apel klas I-III ZPO nr 3 w Międzyrzecu z okazji Dnia Niepodległości

20 listopada 2015 07:28:55 | autor: ZPO Nr3/redakcja
Dnia 13 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, przygotowany przez uczniów klas 2b i 2c pod kierunkiem wychowawczyń pani Małgorzaty Okrasa i pani Katarzyny Mikołajczuk.

W nastrój wprowadził nas film o symbolach narodowych, podczas, którego uczniowie ubrani w stroje regionalne ( Daria Myszka, Marysia Stefaniuk i Amelka Pingwarska) i  narodowe ( Weronika Myszka i Miłosz Kobyłka) rozdawali kotyliony oraz gazetkę o 11 listopada „Kalendarium”

Podczas tej niecodziennej lekcji historii mali artyści w prostych słowach przybliżyli swoim koleżankom i kolegom  krótki rys historyczny, jak Polacy utracili niepodległość oraz w jaki sposób doszło do jej odzyskania. Podczas recytacji patriotycznych utworów oraz śpiewu polskich pieśni uczestnicy mogli obejrzeć filmy z epoki i multimedialny pokaz slajdów.

Całość uświetniły występy uczniów grających na instrumentach Wiktorii Kamińskiej,  (pianino), Marysi Stefaniuk (flet poprzeczny) i Wiktor Daniluka (pianino).


Najmłodsi uczniowie trójki uczcili Święto Niepodległości


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male