YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Apelowali o niepalenie

21 listopada 2015 21:04:21 | autor: redakcja/GP
20 listopada w dniu obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 zorganizowano apel promujący zdrowy styl życia.

Spotkanie było przeznaczone dla uczniów klas I–III. Za jego przygotowanie odpowiadali uczniowie klasy III b z opiekunką Grażyną Podgajną.

Dzieci odpowiadały na pytania: Co to jest zdrowie i jak należy o nie dbać. Obejrzały prezentację multimedialną porządkującą i poszerzającą wiadomości na temat zdrowia. Dowiedziały się, jaki wpływ na zdrowie dziecka ma bierne palenie papierosów.

Uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali rówieśnikom trzy scenki mówiące o szkodliwości palenia papierosów. Apelowali w nich do rodziców i dziadków, aby nie palili przy dzieciach. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci malowały znaki „zakazu palenia”, które mają za zadanie przypominać rodzicom i innym dorosłym, że w obecności dziecka się nie pali. Pokolorowane znaki z napisem „Nie pal przy mnie, proszę” dzieci zabrały do domu, by powiesić je w widocznym dla rodziców miejscu.

Spotkanie przygotowano w ramach programu „Nie pal przy mnie, proszę”. Uczestniczyli w nim również rodzice, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie.


Uczniowie trójki promowali zdrowy styl życia


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male