YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Artystycznie powitali wiosnę w SOSW

14 kwietnia 2019 10:02:54 | autor: pch
Dzieci z ośrodków specjalnych z całego regionu powitały wiosnę podczas festiwalu talentów. Zaprezentowały swoje plastyczne umiejętności i razem z opiekunami miło spędziły czas w gronie kolegów i koleżanek.

V Festiwal Talentów w Międzyrzecu Podlaskim (fot. pch)

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Międzyrzecu Podlaskim odbył się 4 kwietnia, już po raz piąty, Festiwal Talentów „Wszyscy talenty mamy, w szkole je rozwijamy”, w tym roku pod hasłem „Wiosna, ach to Ty…”. W trakcie spotkania swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały dzieci z ośmiu ośrodków z naszego regionu.

Pojawiły się dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej z opiekunami Małgorzatą Sawoniuk i Anną Kuzawińską, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach pod opieką Anny Kalickiej, Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim z wychowawcą Urszulą Sarnecką, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Firleju pod opieką Renaty Grzeszczak, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie z wychowawcą Katarzyną Smolik, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim z opiekunem Agnieszką Tomaszewską oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim z wychowawcą Katarzyną Bojaczuk. Oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli gospodarzy, czyli wychowanków międzyrzeckiego SOSW.

Dzieci i młodzież rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6, gimnazja i klasy 7-8 oraz szkoły przysposabiające do pracy. W każdej kategorii są przyznawane pierwsze miejsca, a wszyscy pozostali uczestnicy otrzymują wyróżnienia.

- Chcemy, aby festiwal przyczynił się do większej integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem oraz zintegrował środowiska artystyczne. Uczymy również naszych wychowanków jak bezpiecznie, aktywnie i twórczo  można spędzać czas. Taka forma aktywności pobudza uczestników do podejmowania wysiłku w pokonywaniu własnych ograniczeń i dowartościuje naszych podopiecznych – mówią organizatorzy festiwalu. Celem konkursu jest m.in. promowanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowanej literaturą oraz umożliwienie wzajemnego poznania się i nawiązania przyjaźni.

– Festiwal talentów to wydarzenie z pięcioletnią historią. Impreza to przede wszystkim konkurs plastyczny, na który zapraszamy zaprzyjaźnione placówki. Dzieci mają możliwość pokazania swoich umiejętności plastycznych. To integracja w czystej postaci, możliwość spotkania i spędzenia ze sobą czasu. To także okazja dla opiekunów na wymianę doświadczeń, rozmowę o problemach, z którymi spotykają się na co dzień w swojej pracy – wyjaśnia organizatorka wydarzenia, Anna Szczygielska-Telega z SOSW w Międzyrzecu Podlaskim.

Honorowym patronatem wydarzenie objął burmistrz Zbigniew Kot. 


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male