YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Atrakcyjny weekend nad wodą

15 lipca 2014 14:50:03 | autor: red.
W miniony weekend Międzyrzec był gospodarzem Motorowodnych Mistrzostwa Świata w Klasie GT-30. Zawodom towarzyszył Rodzinny Festyn Żeglarski.

W sobotę i niedzielę (12-13 lipca) na żwirowni międzyrzecznie mieli okazję zobaczyć w akcji łodzie, które rozpędzają się nawet do 75 km/h. Za ich sterami zasiadali zawodnicy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji, Holandii, Finlandii, Norwegii, Estonii, Łotwy i Polski.

Mistrzostwa Świata odbyły się w Międzyrzecu po raz pierwszy. Złoty medal zdobyła Sara Pakalen z Finlandii. Drugi był Marcin Szymczyk, a trzeci Juri Joul z Estonii.

Na akwenie przy ulicy Zahajkowskiej rozegrano także Międzynarodowe Motorowodne Mistrzostwa Polski. W klasie JT-250 pierwsza była zaledwie 12-letnia Zaumane Endija z Litwy, a drugie miejsce wywalczył Sebastian Sojka. W klasie OSY-400 złoty medal wywalczył Cezary Strumnik, a tytuł wicemistrza zdobył Tomasz Mordal.

Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Lubelski Okręgowy Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Urząd Miasta i Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa „STANICA”.

W niedzielę, już po rywalizacji motorowodniaków, międzyrzeczanie bawili się na VII Rodzinnym Festynie Żeglarskim. Dla dzieci i rodziców organizatorzy przygotowali szereg konkursów. Na scenie przygrywały zespoły Cegła, Luz Band oraz Aura Mesy.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male