YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Biblioteki przygotowały wyprawki dla przedszkolaków

6 września 2019 08:36:42 | autor: Anna Ostapiuk
Wyprawka czytelnicza dla przedszkolaka do odebrania w lokalnych bibliotekach publicznych.

Biblioteczne wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków (fot. GBP w Drelowie)

Biblioteki systematycznie poszerzają swoje oferty, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom czytelników w każdym wieku. Najnowszy projekt "Mała książka - wielki człowiek" dedykowany jest najmłodszym miłośnikom literatury.

Do bezpłatnego udziału w projekcie zaproszone są przedszkolaki urodzone w latach 2013 - 2016 oraz ich rodzice. Wyprawka w postaci ciekawie ilustrowanej książeczki, zawierającej wierszyki i opowiadania dostosowane formą i treścią do potrzeb dziecka, to wyjątkowy prezent na dobry czytelniczy start. Dziecko otrzymuje również Kartę Małego Czytelnika, która punktuje każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem min. jednej książki z księgozbioru dziecięcego. Wytrwali czytelnicy zostaną uhonorowani dodatkowymi nagrodami.
W wyprawce coś dla siebie znajdą również rodzice. Przygotowana dla nich broszura przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka i korzyściach płynących z częstego odwiedzania bibliotek.

Celem projektu "Mała książka - wielki człowiek - jest zachęcenie rodziców do systematycznego odwiedzania biblioteki oraz codziennego czytania z dzieckiem. Mały czytelnik pozna ważne miejsce - bibliotekę - i stanie się pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. 

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym (3 - 6 lat) można odebrać od września 2019 r. w ponad 5 tys. bibliotek w całej Polsce, które zgłosiły się do projektu. Zachęcamy do odwiedzenia bibliotek publicznych zlokalizowanych w naszym regionie:

1. Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie oraz filie w Żerocinie i Szóstce
2. Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim oraz filie w Jelnicy, Halasach, Krzewicy, Tłuśćcu i Rogoźnicy (start od 10.09)
3. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male