YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Biegiem uczcili pamięć patrona

3 czerwca 2021 21:59:42 | autor: Anna Ostapiuk
Uczniowie pięciu szkół z terenu gminy Międzyrzec rywalizowali w biegach przełajowych zorganizowanych w Rogoźnicy. Najszybsza okazała się ekipa z Rzeczycy.

fot. UG Międzyrzec Podlaski

XIX Gminne Biegi Przełajowe im. Janusza Kusocińskiego odbyły się 1 czerwca, a ich organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy. W rywalizacji sportowej na dystansach 300 lub 800 m wzięli udział uczniowie pięciu szkół podstawowych z terenu gminy: Rogoźnicy, Rzeczycy, Miś, Tuliłowa i Tłuśćca.

W klasyfikacji drużynowej najszybsi okazali się sportowcy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy i to oni stanęli na najwyższym podium zajmując I miejsce.

II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Misiach

III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy

IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuśćcu

V miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Tuliłowie.

Dekoracji zwycięzców dokonali wójt Krzysztof Adamowicz i jego zastępca Michał Teofilski, radni Łukasz Łosicki i Tadeusz Sawczuk, kierownik referatu oświaty Marta Cybulska-Demczuk oraz dyrektor szkoły w Rogoźnicy Dorota Herda.

Rogoźnicka szkoła odebrała z rąk radnego i prezesa klubu GLKS Rzeczyca Łukasza Łosickiego okolicznościową pamiątkę w postaci koszulki z autografem mistrza plimpijskiego i mistrza świata w rzucie młotem Szymona Ziółkowskiego.

Celem zawodów była popularyzacja biegu jako podstawowej formy ruchu, wdrażanie dzieci do aktywności ruchowej, integracja przez sport młodzieży szkolnej z terenu gminy Międzyrzec Podlaski oraz uczczenie pamięci Janusza Kusocińskiego, patrona placówki.

__________________________
Źródło: UG Międzyrzec Podlaski

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male