YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Biegli, żeby pomóc Adrianowi

4 października 2018 20:10:59 | autor: Redacja / JM
Adrian Staska - piłkarz Krzny Rzeczyca uległ w sierpniu poważnemu wypadkowi. Po tym jak jego samochód zjechał na pobocze i dachował, chłopak został przewieziony do szpitala w Białej Podlaskiej i tam wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Teraz walczy o powrót do normalnego życia.

W Rzeczycy pobiegli dla Adriana, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu (fot. Facebook GLKS Krzna Rzeczyca)

Aby pomoc Adrianowi cały czas prowadzone są zbiórki. Na Facebooku powstała nawet grupa, w której można licytowac różne przedmioty. Pieniądze są przekazywane na rehabilitację, która polega na pracy z psychiatrami i psychologami oraz na kosztowne leki.

We wtorek, 2 października, na boisku w Rzeczycy odbył się „Bieg dla Adriana” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Organizatorem wydarzenia był proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim dziekan Józef Brzozowski oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy. Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz objął wydarzenie patronatem honorowym.

Akcja pod tytułem „Biegniemy ile damy radę” polegała na tym, aby czas biegu w dowolnej prędkości trwał 35 minut. W trakcie rozdawane były symboliczne cegiełki z numerem konta, na które można wpłacać pieniądze na rehabilitację Adriana.

- Kochani tak bardzo dziękujemy Wam za obecność i wsparcie zbiórki na rehabilitację Adriana, naszego Piłkarza. Przede wszystkim dziękujemy Inicjatorom akcji - czytamy na profilu facebookowym Krzny Rzeczyca.  - O tym, że stał się cud i Adrian zawodnik naszego Klubu wybudził się ze śpiączki, w którą zapadł po wypadku samochodowym, już wiecie. Dziękujemy Wam za modlitwę i dobrą myśl! Adrian nadal potrzebuje naszej pomocy... musimy walczyć o Jego zdrowie! Rehabilitacja i leki wymagają dużych nakładów finansowych.

W biegu wzięli udział uczniowie szkoły w Rzeczycy, strażacy z OSP Rzeczyca, członkowie Klubu Seniora w Rzeczycy, członkowie Stowarzyszenia Przyjazne Misie, Dyrektor GBP Magdalena Chodzińska, pracownik Urzędu Gminy Michał Teofilski, pracownicy GOK w Międzyrzecu Podlaskim oraz zainteresowani mieszańcy Gminy.
Już niedługo - również w ramach zbiórki pieniędzy dla Adriana Staski - w Kinie Sława zagra Witek Muzyk Ulicy.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male