YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Biskup Sawczuk z wizytą w Międzyrzecu

26 września 2016 15:43:17 | autor: M. Szabaciuk/Urząd Gminy
19 września w Międzyrzecu Podlaskim gościł biskup pomocniczy diecezji siedleckiej ksiądz Piotr Sawczuk. Wizyta miała związek z wizytacją parafii św. Józefa.

Uczniowie z dwójki gościli biskupa Piotra Sawczuka (fot. ZPO Nr 2)

Ksiądz biskup odwiedził przy tej okazji Zespół Placówek Oświatowych nr 2, gdzie został uroczyście przywitany przez dyrektora Grzegorza Kowalczyka. Podczas spotkania z młodzieżą uczniowie przygotowani przez siostrę Tymoteę przypomnieli przesłanie papieża Franciszka wygłoszone podczas niedawnych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ksiądz biskup skierował ciepłe słowa do nauczycieli i uczniów, przywołując przykład patrona dzieci i młodzieży - św. Stanisława Kostkę.

Biskup Sawczuk spotkał się również z pracownikami Urzędu Gminy, kierując do nich kilka słów dotyczących wagi ich pracy w charakterze służby drugiemu człowiekowi, konieczności współpracy władzy świeckiej i duchownej oraz istoty modlitwy za powodzenie wszystkich działań, które podejmujemy na co dzień, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Na pamiątkę wizyty wójt Krzysztof Adamowicz przekazał księdzu biskupowi obraz wykonany haftem krzyżykowym przez mieszkankę gminy Międzyrzec. Przedstawiał on wizerunek Jezusa podczas modlitwy w Ogrójcu.

Waznym punktem wizyty były odwiedziny Szpitala Powiatowego. Delegacja z Kurii miała okazję zapoznać się z warunkami panującymi w placówce, m.in. w otwartym niedawno oddziale rehabilitacji. Ksiądz biskup znalazł czas na rozmowy z dyrekcją, personelem medycznym oraz pacjentami.


Biskup Piotr Sawczuk z wizytą w Międzyrzecu Podlaskim


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male