YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Blisko półtora miliona złotych na infrastrukturę wodną

17 sierpnia 2019 12:15:50 | autor: Anna Ostapiuk
Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Rzeczycy i Rogoźnicy oraz montaż instalacji fotowoltaicznej w Rzeczycy to główne założenia najnowszego projektu gminy Międzyrzec Podlaski.

Gmina Międzyrzec Podlaski w dniu 6 sierpnia podpisała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę na dofinansowanie projektu, który polepszy jakość infrastruktury wodnej na terenie gminy. Projekt nosi nazwę „Monitoring sieci wodociągowej oraz podniesienie jakości infrastruktury wodnej w Gminie Międzyrzec Podlaski”.  Wartość dofinansowania to 1 378 351,03 zł, zaś realizacja całego zadania wyniesie ponad 2 mln złotych.

Realnie projekt polega na rozbudowie stacji uzdatniania wody w Rzeczycy o dodatkowe 2 zbiorniki do magazynowania wody o poj. 200 m3 każdy wraz z ogrodzeniem i utwardzeniem terenu, rozbudową zestawu hydroforowego do 180 m3/h, wymianą obudowy studni z siecią zewnętrzną zbiornika, wymianą orurowania, kontrolą studni, renowacją, płukaniem, czyszczeniem i kamerowaniem. Rozbudowana zostanie instalacja wizualizacji. Projekt zakłada też montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 20,7 kW na potrzeby SUW Rzeczyca. W ramach projektu rozbudowana zostanie również stacja uzdatniania wody w Rogoźnicy – pojawi się tam dodatkowy zbiornik do magazynowania wody o poj. 250 m3 wraz z siecią zewnętrzną zbiornika. System wizualizacji sieci wodociągowej zostanie rozbudowany m. in. poprzez montaż 15 punktów pomiarowych przepływu ciśnienia na sieci.

Gmina Międzyrzec Podlaski korzystając ze środków unijnych, każdego roku przeprowadza inwestycje mające na celu polepszenie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy oraz podejmuje działania w kierunku wzrostu jakości wody pitnej przeznaczonej mieszkańcom. Z końcem października ubiegłego roku zakończono pierwszy etap prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej z przepompowniami w Rzeczycy – aktualnie mieszkańcy są sukcesywnie podłączani do kanalizacji. Trwa weryfikacja dokumentów niezbędnych do ogłoszenia przetargu w ramach projektu „Przebudowa stacji uzdatniania wody w Rogoźnicy”. Na przełomie lat 2014-2018 powstał wodociąg łączący Tłuściec i Krzewicę, wodociąg w Utrówce, a także unowocześniono oraz wyremontowano stację uzdatniania wody w Halasach.

Informacja prasowa: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male