YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Brak miejsca na odpady gabarytowe

17 sierpnia 2019 12:49:49 | autor: Anna Ostapiuk
Zbiórka odpadów gabarytowych od mieszkańców gminy Drelów wstrzymana na czas nieokreślony. Powodem jest zbyt duża ilość odpadów zmagazynowanych przez RIPOK.

fot. pixabay.com

Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Białej Podlaskiej w dniu 13 sierpnia 2019 r. poinformowała Urząd Gminy Drelów, że od dnia 1 sierpnia 2019 r. wstrzymuje odbiór odpadów wielkogabarytowych z gmin im podległych (w tym Gminy Drelów). Jako powód podano bardzo dużą ilość odpadów zmagazynowanych przez RIPOK, bez możliwości ich przetworzenia i zagospodarowania.

W związku z powyższym Międzygminne Przedsiębiorstwo Komunalne DMTZS Sp. z o.o. odbierające odpady komunalne z terenu Gminy Drelów do czasu rozpoczęcia ponownego przyjmowania przez RIPOK odpadów wielkogabarytowych nie ma możliwości zorganizowania zbiórki tych odpadów dla mieszkańców gminy.

Informacja: Urząd Gminy Drelów

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (18 sierpnia 2019 06:59:19) To za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL,wdrożono przepisy o odpadach i to za ich czasów z Niemiec, sprowadzane ich najwięcej autor: Gosc
    (18 sierpnia 2019 05:59:06) Dla Polaków nie ma miejsca na odpady za to zwozi się je do naszego kraju z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoch, Austrii, Danii, Słowenii, Holandii, Litwy a nawet Nigerii. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska podał, że w 2018 roku zwieźliśmy 434,4 tys. ton co stanowiło 60 tys. ton więcej niż rok wcześniej i około trzy razy więcej niż w 2015 roku (154 tys. ton). Polska śmietniskiem Europy. autor: gość
    logo male