YouTube Facebook fotogalerie
gmina Międzyrzec Podlaski

Budowa przedszkola w Rzeczycy dobiega końca

2 marca 2018 10:56:03 | autor: Redakcja
Budowa pierwszego przedszkola w gminie Międzyrzec Podlaski niebawem zostanie ukończona. 1 września 2018 roku w murach placówki rozpoczną się pierwsze zajęcia.

Przedszkole w Rzeczycy będzie pierwszą tego typu samodzielną jednostką, która zafunkcjonuje na mapie gminy Międzyrzec Podlaski. Przygotowany jest już akt założycielski przedszkola, aby Rada Gminy mogła na sesji podjąć uchwałę o utworzeniu z dniem 1 września 2018 r. Przedszkola w Rzeczycy.

Zgodnie z projektem w przedszkolu znajdzie się miejsce dla 100 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W przypadku wolnych miejsc przedszkole po zakończonej rekrutacji będzie mogło przyjmować również 2,5 latków.

Przedszkole będzie dysponowało 5 salami dydaktycznymi wraz z niezbędnym wyposażeniem, pomieszczeniami administracyjnymi i gospodarczymi, zapleczem sanitarnym, kuchnią i placem zabaw.

Placówkę trzeba było wyposażyć w niezbędne pomoce dydaktyczne, meble, zabawki oraz np. podłogę interaktywną. Dzięki staraniom władz gminy pozyskano dofinansowanie na wyposażenie przedszkola, zatrudnienie pracowników grup przedszkolnych oraz specjalistów takich jak logopeda, psycholog i pedagog. Dzieci w przedszkolu będą uczyły się także języka angielskiego.

Od maja 2018 roku gmina Międzyrzec Podlaski przystąpi do realizacji projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej „Idziemy do przedszkola” w ramach działania 12.1 Edukacja przedszkolna, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu 799 231,02 zł.

Rekrutacja do przedszkola rozpocznie się 7 maja 2018 r. Wnioski będzie można pobrać: w biurze projektu - budynek Urzędu Gminy, pok. nr 22 (Referat Oświaty) oraz w Przedszkolu w Rzeczycy.


Budowa przedszkola w Rzeczycy dobiega końca


 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male