YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Burmistrz z absolutorium

6 lipca 2018 15:07:01 | autor: redakcja
Radni Międzyrzeca Podlaskiego pozytywnie ocenili wykonanie ubiegłorocznego budżetu i udzielili absolutorium burmistrzowi. W 2017 roku inwestowano przede wszystkim w infrastrukturę, szczególnie w południowej części miasta. Długo oczekiwanych remontów doczekali się mieszkańcy osiedli Kościelna i Zarówie. Zmodernizowano ulicę Drohicką.

- Dziękuję państwu za zaufanie, bo to mobilizuje do dalszej pracy. Zadań inwestycyjnych w 2017 roku było dużo w różnych rejonach miasta. Udało się je zrealizować dzięki dobrej współpracy – mówił tuż po głosowaniu burmistrz Zbigniew Kot.

Miasto w 2017 roku inwestowało głównie w infrastrukturę. Najważniejsze zadania wykonano w południowej części Międzyrzeca, gdzie budowano m.in. kanalizację deszczową na ulicach Adamki, Pszennej i Pułaskiego.

Na przedłużeniu ulicy Brzeskiej powstał nowy chodnik ze ścieżką rowerową. Budowę i przebudowę chodników realizowano również przy ul. Lubelskiej, Wyszyńskiego, Staromiejskiej (II etap), na osiedlach Warszawska i Zarówie. Przebudowa była prowadzona na ul. Słonecznej, Warszawskiej (I etap) i Wita Stwosza. Przy ul. Kordiana i Wyszyńskiego powstały nowe zatoki parkingowe. Oficjalnie zakończono budowę ulicy Lipowej. Przy ulicy Jelnickiej powstały nowe garaże, a przy Nadbrzeżnej plac zabaw wraz z ogrodzeniem i chodnikami. Na ul. Krysińskiego i w ciągu pieszym Staromiejska – Zarówie zbudowano oświetlenie. W listopadzie do użytku oddano zmodernizowaną ulicę Drohicką.

Ważne było również przygotowanie i rozpoczęcie realizacji kilku dużych inwestycji: montażu małych instalacji odnawialnych źródeł energii, rewitalizacji Parku Potockich, modernizacji i termomodernizacji krytej pływalni. Powstało kilkanaście projektów budowlanych dotyczących inwestycji na ulicach: Modrzewiowej, Akacjowej, Placu Dworcowym, Pszennej, Tuliłowskiej, Górnej, Piłsudskiego, Topolowej, Łukowskiej i Skwerze Armii Krajowej.

- To był taki rok, w którym trzeba było podopinać pewne sprawy dotyczące różnych inwestycji – stwierdza Zbigniew Kot. - Bardzo istotne były dla mnie wydarzenia dotyczące rynku pracy. Wipasz uzyskał pozwolenia na budowę dużego zakładu, a firma VITO Polska swój zakład uruchomiła. Cieszę się również, że w końcu udało się domknąć sprawy związane z dokumentacją budowy wschodniej obwodnicy miasta. Także z różnych względów 2017 rok można ocenić bardzo pozytywnie – mówi burmistrz.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (25 sierpnia 2018 07:44:29) PO-gonimy kota Zapomniales wsponiec o budowie hali przy jedynce,tam tez pokrecil sie geodeta i inny budowlaniec,i na tym koniec.Predzej powstanie priorytetowa ubojnia,niz inna inwestycja w miescie.Burmistrz Kot to prozniak,dlatego musi odejsc. autor: gosc
  (24 sierpnia 2018 23:59:05) 4. walka z kornikiem koniec inwestycji wraz z ostatnim ściętym drzewem autor: gość
  (16 lipca 2018 22:03:12) Do wszystkich zwolenników - proszę o przykład rozpoczętej i zakończonej inwestycji Kota. chodzi o inwestycje pubiczne. Idąc za przykładem 1. remont basenu. 2. przejście na Warszawskiej, przy par. św. józefa 3 staromiejska co dalej. autor: gość
  (16 lipca 2018 13:08:13) ul. Drohicka to ulica powiatowa. Miasto nie ma nic do tego. autor: gość
  (9 lipca 2018 13:48:13) Nie daj panie Boze,wszyscy aby nie Kot,czlonek Platformy Obywatelskiej,bo jeszcze do kompletu z ubojnia,spalarnie odpadow nam zafunduje. autor: Gosc
  (9 lipca 2018 13:20:36) I oby tak dalej Panie Burmistrzu w kolejnej kadencji! autor: gość
  (7 lipca 2018 05:48:47) Ubojnia ten wizerunek,rowniez poprawia ? Czy degraduje kompletnie ? autor: gosc
  (6 lipca 2018 21:11:48) Brawo Każda inwestycja, która poprawia wizerunek Miédzyrzeca jest trafiona. Powodzenia w realizacji każdego dobrego planu. Wtedy wszyscy(mam nadzieję) są zadowoleni. :) autor: Zbys
  logo male