YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Cała sala śpiewa z nami

23 lipca 2019 09:51:23 | autor: Anna Ostapiuk
Folklorystyczne niedzielne popołudnie już po raz ósmy przypadło do gustu miłośnikom zabawy na ludową nutę.

VIII edycja spotkania pod hasłem "Niedziela z Folklorem" w Rogoźnicy. (fot. GOK Międzyrzec Podlaski)

Kapele i zespoły ludowe z gminy Międzyrzec Podlaski i gmin ościennych przybyły licznie do Rogoźnicy, by wraz z gospodarzem uroczystości Zespołem Ludowym "Jutrzenka" i Kapelą "Retro" zaśpiewać mniej lub bardziej znane tradycyjne utwory ludowe.

"Niedziela z Folklorem" to impreza cykliczna odbywająca się od ośmiu lat i skupiająca propagatorów rodzimej kultury z całego powiatu bialskiego. To nie tylko możliwość zaprezentowania się na scenie, ale też okazja do wspólnego śpiewania przy suto zastawionym regionalnymi potrawami stole, z czego i w tym roku skorzystali zaproszeni goście. Cała sala brzmiała dźwięcznymi pieśniami, do taktu przygrywali akompaniatorzy. - To niecodzienne spotkanie daje możliwość wspólnego spędzenia czasu, przyczynia się do integracji mieszkańców wsi, gminy, a nawet powiatu i województwa - podkreślała fenomem wydarzenia Justyna Świerczewska, dyrektor GOK w Międzyrzecu Podlaskim, zaznaczając również ogromnę potrzebę kontynuowania tradycji regionalnej we wszelkich jej przejawach, zwłaszcza śpiewem, muzyką i po prostu byciem razem.

21 lipca na zaproszenie "Jutrzenki", pomysłodawcy i inicjatora imprezy, przybyli członkowie grup: "Leśne Echa" z Zaścianek, "Ale Baby" z Kapelą z Berezy, " "Echo" z Przychód", "Sami Swoi" z Tłuśćca, "Kwiaty Polne" z Kolmbród, ""Tęcza" z Brzozowicy Małej, "Kwiaty Polne" z Kolembród, "Podlasianki" z Rokitna i "Zorza" z Polskowoli. Zespoły zaprezentowały najbliższe ich ludowym sercom utwory tradycyjne i biesiadne, a ich zaangażowanie w krzewienie regionalizmu nagrodzono wspólnym śpiewem, gromkimi oklaskami i pamiątkowymi dyplomami.

Do wspólnego śpiewania przyłączyli się również przedstawiciele władz, m. in. posłanka  Kornelia Wróblewska, radny powiatowy  Marek Sulima, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, radni gminy, sołtysi oraz sam wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, pod którego patronatem odbyła się niedzielna impreza.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male