Chciała pomóc zięciowi, straciła oszczędności
Prawie 40 tysięcy złotych straciła 77-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego. Kobieta uwierzyła oszustom, że jej zięć spowodował wypadek samochodowy i potrzebuje pieniędzy na kaucję.
W środę po południu do międzyrzeckiego komisariatu zgłosiła się 77-letnia mieszkanka miasta, która oświadczyła ze została oszukana. W trakcie rozmowy z pokrzywdzoną funkcjonariusze ustalili, że dwie godziny wcześniej na jej numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rozmówca twierdził, że jej zięć spowodował wypadek drogowy, w którym ucierpiała będąca w ciąży kobieta. By uniknąć więzienia, potrzebna jest gotówka na kaucję.
Nieznajomy zażądał 80 tysięcy złotych, prosząc jednocześnie by kobieta nikomu nie mówiła o całym zdarzeniu. Niestety, pokrzywdzona uwierzyła telefonicznemu rozmówcy, przyznając jednocześnie jakie środki posiada w domu. Po gotówkę miał przyjść do jej mieszkania kurier. Kiedy do drzwi zapukał nieznajomy, przekazała mu pakunek z pieniędzmi.
Policja apeluje o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki powinniśmy upewnić się, że dana osoba jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. Oszuści wykorzystują ludzką ufność, otwartość i szczere intencje. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze.
Apelujemy również do bliskich osób starszych, porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę. To najczęściej wystarczy by nie paść ofiarą oszusta – stwierdza komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Alkomatem i suszarką się nie da, to jak mają złapać?
autor: józek z łuzek
Nie złapała. Bo nasi gliniarze do niczego się nie nadają...
autor: gość
CZy policja złapała choć jednego oszusta ?
autor: gość
Ten z 22.07,PO-sluchal swojego guru Tuska i pieprzy, trzy po trzy. PiS to, PiS tamto. A propozycji programowych dla Polaków, brak. Bo co może zaproponować dla społeczeństwa człowiek, który jest na usługach Niemców.
autor: Gość
A co niby Korpysz pomoże choremu na wściekliznę jak ten z 22:07 ?
autor: gość
Idź do Korpysza...
autor: gość
Psychiatra na pewno potrzebny kulawemu pokrace który jeździ po całej Polsce i judzi napuszcza polaka na polaka,sąsiada na sąsiada,wywołuje nienawiść w rodzinie tylko po to żeby utrzymać się u wladzy
autor: gość
Tobie pajacu to się bardziej przyda... Choć wątpię żeby to pomogło. Idiotów nie rodzą, sami się wysiewają
autor: Hubert
Hubert, skontaktuj się z jakimś dobrym psychiatrą. Tylko on ci może pomóc.
autor: gość
Wszędzie złodzieje, oszuści. Jak żyć w tym chorym popapranym kraju???
autor: Hubert
Pisowscy nie biorą łapówek tylko po prostu kradną jak przewodnicacy rady powiatu w losicach co ukradł traktor za pół miliona
autor: gość
Akurat w PO łapówkarzy nie brakuje.
autor: gość
Marszałek Senatu z PO, też brał łapówki i co? Chroni go immunitet i szczególna kasta.
autor: Gość
Owieczko!a pani miała powiedzieć na policji że chciała dać łapówkę?za to grozi do 8 lat odsiadki,nawet wyborcy PiS wiedzą że kaucję nie daje się kurierowi
autor: gość
Tumanie z 15:24 powiedz na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że chciała dać "łapówkę". Czytać nie potrafisz ze zrozumieniem a za komentowanie się bierzesz buraku. W tekście jest mowa o "gotówce na kaucję" a nie "łapówkę", baranie.
autor: gość
No i ci sami głosują na pisiu. Na ścianie wschodniej naiwniaków nie brakuje.
autor: gość
Hahahahah. Też racja...
autor: Śmiechu warte
W sumie to babcia chciała dać łapówkę, taka sama uczciwa ja ci co ja okradli
autor: gość
okropne
Złodzieje!! Co za chamstwo tak grać na emocjach ludzi? Jak potem komukolwiek zaufać?
autor: autor
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
2
Policja na tropie autobusów
Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości odpowie 69-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec. Kobieta prowadząc działalność gospodarczą w ramach umowy leasingowej pozyskała dwa autobusy o znacznej wartości. Z umowy się jednak nie wywiązała, a pojazdów nie chciała zwrócić.
0
Uwaga na oszustów
Mieszkaniec Żabiec zgłosił w międzyrzeckim komisariacie, że został oszukany podczas internetowych zakupów. 20-latek wykonał przelew bankowy za pośrednictwem linku przesłanego drogą mailową przez sprzedającego z portalu internetowego OLX.pl. Podał przy tym swój login, hasło i kod autoryzacyjny. Te dane wykorzystał oszust, który bez wiedzy i zgody pokrzywdzonego dokonał przelewu z jego konta bankowego pieniędzy w kwocie 580 złotych.