YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Co ze stacją uzdatniania wody w Halasach?

15 lutego 2018 09:08:38 | autor: Redakcja
W Halasach trwają intensywne prace przy przebudowie stacji uzdatniania wody, która ma poprawić jakość wody do celów konsumpcyjnych, zabezpieczyć w razie pożaru czy w okresach niedoboru wody pobliskie miejscowości.

Postępy prac nad „Przebudową Stacji Uzdatniania Wody w Halasach” (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Od lipca 2017, kiedy rozpoczeto prace wiele zmieniło się na placu budowy SUW Halasy. Zrealizowano między innymi: konstrukcję więźby dachowej wraz z pokryciem na budynku technologicznym oraz stolarkę okienną i drzwiową. Wykonano prace wykończeniowe z zakresu układania glazury, gresu oraz malowania ścian.

Zakończono również roboty związane z wykonaniem zbiornika wody uzdatnionej V=347 m3 oraz zmodernizowano i odnowiono obudowę dwóch studni głębinowych.

Projekt „Kompleksowy system zaopatrzenia wodę w Gminie Międzyrzec Podlaski” realizowany jest w ramach Działania 6.4 Gospodarka wodno-ściekowa RPO WL na lata 2014-2020. Wartość projektu ogółem wynosi: 2 807 203,94 zł, z czego 85% kosztów kwalifikowalnych finansowane będzie ze środków EFRR w wysokości 2 282 279,63 zł.

Według planów nowa stacja zacznie działać z początkiem czerwca. Będzie to nowoczesny zautomatyzowany obiekt hydrotechniczny. Poprawi on jakość wody do celów konsumpcyjnych oraz zabezpieczyć w razie pożaru czy w okresach niedoboru wody pobliskie miejscowości.

Bardzo istotne jest równiez to, że stacja pozwoli na zwiększenie liczby mieszkańców korzystających z sieci wodociągowej. Wodociąg doprowadzony zostanie do Kożuszek, Krzewicy, Krzymoszyc, Wólki Krzymowskiej, Łub, Łuniewa i Łukowiska, które obecnie zasilane są z wodociągu gminy Olszanka – SUW Pró-chenki.

REKLAMA
reklama


Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody w Halasach


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male