YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Coś dla aktywnych seniorów

9 października 2019 09:48:25 | autor: Anna Ostapiuk
Gmina Międzyrzec Podlaski aktywizuje seniorów oferując bogaty program zajęć wspierających integrację międzypokoleniową i motywujących do czynnego spędzania wolnego czasu.

Coś dla seniorów (fot. pixabay)

W ramach utrzymania trwałości utworzonych w 2018 r. Klubów Senior + w Rzeczycy i Zaściankach od października br. seniorzy z obszaru gminy Międzyrzec Podlaski mogą korzystać z trzech cyklów zajęć.

W każdej z lokalizacji odbędzie się po 10 godzin zajęć:
- warsztaty plecionkarskie z papierowej wikliny,
- warsztaty radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
- warsztaty taneczno- ruchowe.

Dzięki zajęciom seniorzy będą mogli zadbać o swoją sprawność fizyczną poprzez rozwijanie umiejętności w zakresie tańców tradycyjnych i współczesnych, uczestniczenie w ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz spacery nordic walking. Organizatorzy zapewniają szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, dzięki którym, w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, seniorzy będą potrafili pomóc nie tylko sobie, ale też swoim bliskim. 
W programie przewidziano także rozwój zdolności manualnych  –  każdy z uczestników będzie mógł zapoznać się z tradycyjnym rękodziełem, jakim jest plecionkarstwo oraz nauczyć się tradycyjnych i współczesnych technik wyplatania z wikliny.

(fot. Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski)

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male