YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Ćwiczenia "Granica -19"

27 czerwca 2019 18:06:57 | autor: Biuro Prasowe MKP w Białej Podlaskiej
Żołnierz Jednostki Wojskowej w miejscowości Roskosz zauważa nieznany pakunek znajdujący się przy ogrodzeniu jednostki. Na miejsce wezwany zostaje patrol Policji, a następnie funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego. Tak wyglądał scenariusz przeprowadzonych 26 czerwca wspólnych ćwiczeń pk. „GRANICA-19”.

Ćwiczenia "Granica -19" - sprawdzania ładunku (fot. KOMP w Białej Podlaskiej)

Bialscy funkcjonariusze wzięli udział w ćwiczeniu taktyczno-specjalnym pk. „Granica- 19” organizowanym przez Jednostkę Wojskową w miejscowości Roskosz. Zgodnie z założeniami ćwiczeń jeden z żołnierzy zauważa przy ogrodzeniu jednostki podejrzany pakunek.

Automatycznie zostaje wdrożona procedura współdziałania służb biorących udział w szkoleniu. Na miejsce zdarzenia wezwany zostaje bialski funkcjonariusz z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Tam potwierdza, że podejrzanym pakunku znajduje się zapalnik i ładunek miotający.

Wówczas zostają wezwane siły Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, które dokonują rozpoznania, a następnie neutralizacji ujawnionego ładunku.

Ćwiczenia były doskonałą okazją do weryfikacji i doskonalenia sposobu wykonywania procedur przygotowanych i wdrożonych w Policji  w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. A także wymiany informacji w zakresie sprawnego reagowania na zdarzenia o podłożu terrorystycznym.

Dodatkowo po zakończeniu działań funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego, przeprowadzili dla uczestniczących w szkoleniu żołnierzy krótką prezentację sprzętu posiadanego na wyposażeniu dzieląc się również doświadczeniem z rzeczywistych już działań.

Ćwiczenia "Granica -19" - funkcjonariusz podczas działań (fot. KOMP w Białej Podlaskiej)

Ćwiczenia "Granica -19" - policjanci i żołnierze po zakończeniu ćwiczeń (fot. KOMP w Białej Podlaskiej)

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male