YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Cyfrowe szkolenia w bibliotece

27 lutego 2021 10:23:48 | autor: redakcja
Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie bialskim”. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników, rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat oraz wyposażenie placówki w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Biblioteka zachęca zainteresowane dzieci, młodzież oraz ich rodziców do kontaktu ws. uczestnictwa w projekcie, w ramach którego zorganizowane będą bezpłatne zajęcia na temat „Kompetencji medialnych”. Będą to cykliczne szkolenia realizowane on-line, dostępne bezpłatnie w okresie od 18 marca do 18 czerwca.

Uczestnicy szkoleń poznają cyfrowe narzędzia przydatne w szkole. Dowiedzą się, jak tworzyć prezentacje, posługiwać się programami tekstowymi i arkuszami kalkulacyjnymi. Poznają zawiłości netykiety, a także sposoby na prezentowanie się w sieci. Nauczą się rozpoznawać nieprawdziwe treści i jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych. Dowiedzą się również w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Warszawska 37, tel. 83 371 27 03). Do wygrania jest tablet. Więcej informacji na temat szkoleń można znaleźć na stronie www.siecnakulture.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male